Stachowska przesądziła o wygranej Łączpolu w Piotrkowie Trybunalskim

Bardzo cenne zwycięstwo odniosły szczypiornistki AZS Łączpol AWFiS Gdańsk, które po dramatycznej końcówce pokonały Piotrcovię 26:25 (13:13). Decydującego gola rzuciła Monika Stachowska.

Michał Ostafijczuk

Pierwszy kwadrans to strzelecka niemoc Piotrcovii. Gospodynie do 14. minuty rzuciły zaledwie jednego gola. Podopieczne Jerzego Cieplińskiego prowadziły po kwadransie 6:1, a gospodynie tak małą ilość straconych bramek zawdzięczały świetnie broniącej Justynie Jurkowskiej. Sygnał do odrabiania strat dała Paulina Marszałek. Kilka minut później było 6:6, a wynik pierwszej połowy już do końca oscylował wokół remisu. Do szatni obie drużyny zeszły przy wyniku 13:13.

W drugiej połowie Piotrcovia kilka razy wyszła na dwubramkowe prowadzenie, ale nie potrafiła go utrzymać. W 58. minucie było 25:25 i stało się jasne, że o wyniku spotkania zdecyduje dramatyczna końcówka. Więcej nerwów zachowały w niej przyjezdne. Monika Stachowska przedarła się przez obronę Piotrcovii i rzuciła gola. Gospodynie nie zdołały już odpowiedzieć i zeszły z boiska pokonane.

- Szkoda, że przegrałyśmy bo dwa punkty były dziś do podjęcia z boiska. Nie udało się jednak. Nie potrafiłyśmy opanować nerwów w końcówce, a Monika Stachowska zaskoczyła nas w końcówce. Trzeba szukać punktów w kolejnych meczach - powiedziała po meczu Agata Wypych.

MKS Piotrcovia - AZS Łączpol AWFiS Gdańsk 25:26 (13:13)

MKS Piotrcovia: Jurkowska, Opelt, Sarnecka - Rol, Sobińska, Kucharska 1, Szymańska, Kopertowska 8, Marszałek 7, Wawrzynowska, Wypych 4, Olek, Piecaba, Ivanović 1, Jałoszewska 4.