Bauhaus Liga ASOBAL: Festiwal strzelecki i triumf Barcelony, trzy trafienia Kamila Syprzaka

W pojedynku 9. kolejki hiszpańskiej Bauhaus Ligi ASOBAL, FC Barcelona Lassa, której barwy reprezentuje Kamil Syprzak, nie dała szans ekipie Fertiberia Puerto Sagunto.

Tomasz Rosiński

Drużyna z Barcelony kontynuuje swoją zwycięską serię w rodzimych rozgrywkach i tym razem okazała się lepsza od Fertiberii, notując swój dziewiąty triumf w sezonie.

Przyjezdni tylko do dwunastej minuty potrafili dotrzymywać kroku Katalończykom (6:6), lecz później mistrzowie Hiszpanii zaczęli przyspieszać i tuż przed przerwą wypracowali sobie dziewięciobramkową przewagę (20:12).

W drugiej odsłonie obydwie drużyny rozluźniły swoje szyki obronne i zaprezentowały kibicom prawdziwy festiwal strzelecki. Ostatecznie miejscowi szczypiorniści wygrali konfrontację 44:29.

Najwięcej bramek dla FCB - osiem - zdobył Gudjon Valur Sigurdsson, zaś Syprzak zapisał na swoim koncie 3 gole (100-procentowa skuteczność).