Nowy zawodnik pomógł Sokołowi Browar. Kanonada w ciągu ostatnich dziesięciu minut

Sokół Browar Kościerzyna, w którym zadebiutował nowy zawodnik, pokonał Real Astromal Leszno 34:32. Obie drużyny w końcówce spotkania zaprezentowały kibicom festiwal strzelecki, rzucając 16 bramek w ciągu 10 minut.

Michał Gałęzewski

Zespół z Kościerzyny przystąpił do tego meczu z chęcią przełamania, gdyż trzy ostatnie mecze Sokół Browar przegrał i spadł z pozycji lidera na środek tabeli. W zespole gospodarzy zadebiutował nowy zawodnik - Michał Skwierawski, absolwent SMS-u ZPRP Gdańsk, który jest wychowankiem klubu z Kościerzyny.

Od początku mecz był wyrównany. Po bramce Piotra Łuczaka w 12. minucie był remis 5:5. Później jednak dobrze zaczęli grać gospodarze i po trafieniu Mariusza Czai, po kwadransie gry było już 8:5 dla gospodarzy. Później swoją pierwszą bramkę rzucił Skwierawski, a po trafieniu Adama Lisiewicza, podopieczni Andrzeja Gryczki na pięć minut przed przerwą prowadzili 14:9.

W samej końcówce pierwszej połowy zespół z Leszna zaczął odrabiać straty. Na dwie minuty przed przerwą, Real Astromal przegrywał już tylko różnicą dwóch bramek. W drugiej połowie emocje były jeszcze większe, a starania zespołu, który prowadzi Ryszard Kmiecik w końcu przyniosły rezultat.

Mimo, że w 32. minucie Sokół Browar prowadził 18:13, leszczynianie zdołali doprowadzić do remisu w ciągu jedenastu minut! Gdy do bramki trafił Damian Krystkowiak, było 21:21. Do końca żaden zespół nie potrafił już wyjść na wysokie prowadzenie.

Prawdziwa kanonada strzelecka miała miejsce w ciągu ostatnich dziesięciu minut. Wówczas padło aż 16 bramek! W takiej grze lepiej czuli się gospodarze, którzy na minutę przed końcem po rzucie Michała Janusiewicza prowadzili 34:30. Ostatnie dwie bramki Realu Astromal nic już nie zmieniły. Mecz zakończył się dwubramkową wygraną Kaszubów.

Sokół Browar Kościerzyna - Real Astromal Leszno 34:32 (16:13)

Sokół Browar: Pieńczewski, Kasperek - Janusiewicz 7, Czaja 7, Skwierawski 6, Kmieć 5, Lisiewicz 3, Jasowicz 2, Szala 2, T.Bronk 2 oraz Kuczyński, Bednarek.