Sparingowo: KPR RC Legionowo wygrał w Olsztynie

W środę w Olsztynie odbył się sparing pomiędzy Warmią Traveland, obecnym liderem grupy A I ligi i siódmą drużyną PGNiG Superligi - KPR-em RC Legionowo. Zespół z Mazowsza wygrał 25:18.

Michał Gałęzewski

Od początku sparingu bardzo dobrze spisywali się zawodnicy zespołu, który w ubiegłym sezonie wygrał grupę A I ligi. W 19. minucie po bramce Tomasza Mochockiego, KPR RC prowadził już 12:5. Co prawda chwilę później olsztynianie zmniejszyli stratę do pięciu trafień, ale końcówka I połowy należała ponownie do legionowian.

W drużynie prowadzonej przez Roberta Lisa w samej końcówce dobrze zagrał Jakub Płócienniczak. Goście ostatnie 4 minuty wygrali 4:1 i pierwsza połowa zakończyła się rezultatem 9:17. Po zmianie stron mecz był już bardziej wyrównany.

Co prawda goście wyszli nawet na dziewięciobramkowe prowadzenie, jednak w samej końcówce przeważała Warmia Traveland. W ostatniej minucie po rzucie Sebastian Koledziński drużyna ze stolicy województwa warmińsko-mazurskiego przegrywała różnicą sześciu trafień. Bramkę ustalającą wynik meczu rzucił Damian Suliński.

Warmia Traveland Olsztyn - KPR RC Legionowo 18:25 (9:17)

Warmia Traveland: Gawryś, Zakreta - Koledziński 5, Droździk 4, Deptuła Piotr 2, Dzieniszewski 2, Sikorski 2, Kopyciński 1, Żółtak 1, Bonk 1 oraz Deptuła Paweł, Kondracki.