Mistrzowie świata pewni awansu (relacja)

Niemcy pokonując Macedonię 33:23 zapewniły sobie awans do kolejnej rundy turnieju. Punktem zwrotnym spotkania była czerwona kartka Kirila Lazarova w 46. minucie meczu.

Wojciech Jabłoński

Niemcy przystąpiły do meczu bez kontuzjowanego Christiana Sprengena oraz chorego Stefana Schroedera. Od początku spotkania inicjatywa należała do Macedończyków, którzy nie mieli większych problemów z wysoką niemiecką obroną. Pogromcy Polaków doskonale radzili sobie w ataku pozycyjnym, a w bramce bardzo dobrze bronił Petar Angelov. Dzięki temu w 11. minucie po bramce Kirila Lazarova Macedonia prowadziła 6:3. Z biegiem czasu spotkanie stało się bardziej wyrównane, co zaowocowało w 17. minucie remisem 8:8. W ekipie niemieckiej słabiej niż zwykle prezentował się Pascal Hens. Praktycznie w ogóle nie funkcjonowała współpraca z kołowym Sebastianem Preissem. To wszystko nie przeszkodziło jednak mistrzom świata w objęciu w 23. minucie pierwszego w meczu prowadzenia 12:11. Chwile później podopieczni Heinera Branda musieli sobie radzić w pięciu przeciwko siedmiu Macedończykom, jednak tych było stać jedynie na doprowadzenie do remisu. Sytuacja powtórzyła się parę minut później, jednak tym razem niezawodny Lazarov dał swojemu zespołowi prowadzenie 14:13. Była to ósma bramka rozgrywającego RK Zargeb w tej części spotkania, w której więcej goli już nie padło.

Po przerwie kibice zobaczyli już dużo bardziej zdeterminowanych mistrzów świata, którzy szybko wyszli na prowadzenie 17:15. Dobrze prezentował się duet Glandorf-Kraus, który bez problemów wykorzystywał wszystkie luki w obronie macedońskiej. W 42. minucie przewaga Niemców sięgnęła czterech oczek. Jednak przełomowy moment meczu nastąpił chwilę później, kiedy za uderzenie łokciem Dominika Kleina czerwoną kartką został ukarany najlepszy strzelec Macedonii Kiril Lazarov. To wyraźnie podcięło skrzydła pogromcom Polski. Mistrzowie świata szybko odskoczyli na pięć bramek. Świetnie w bramce spisywał się także Johannes Bitter, który nie pozwalał Macedonii zmniejszyć straty do Niemiec. Mistrzowie świata pewnie dowieźli prowadzenie do końca spotkania i ostatecznie zwyciężyli 33:23.

Mecedonia – Niemcy 23:33