Dziewiąte zwycięstwo KSS-u Kielce (relacja)

W pierwszym meczu 13. kolejki pierwszej ligi szczypiornistek, KSS Kielce wygrał z SMS-em Gliwice 27:22 (13:11). Dla kielczanek była to już dziewiąta wygrana w rozgrywkach.

Mateusz Kołodziej

Spotkanie w Kielcach, jak przystało na dwie sąsiadujące ze sobą drużyny było bardzo wyrównane. Pierwsze minuty należały jednak do zespołu gości. Gliwiczanki szybko objęły prowadzenie 3:1. Gospodynie natomiast popełniały spor obłędów, rzucały z wymuszonych pozycji (dobrze w bramce spisywała się Ewelina Kędzierska). Na pierwszy remis kieleccy kibice musieli czekać aż do 19 minuty (6:6 po bramce Mileny Kot). - Gra się tak, jak przeciwnik pozwala. SMS postawił bardzo ciężkie warunki. Z resztą zawsze ciężko nam się z nimi gra - powiedział szkoleniowiec KSS-u Marian Siewruk.

Do końca pierwszej połowy trwała wyrównana walka. Gospodyniom, na pierwsze prowadzenie udało się wyjść w 27. minucie (10:9 po bramce Natalii Dziedzic). Ta sama zawodniczka, kolejnym golem z kontrataku ustaliła wynik do przerwy (13:11).

Początek drugiej połowy należał do KSS-u. Szczególnie we znaki gliwiczankom dała się w tej części gry Aleksandra Pokrzywka, która w 11. minut drugiej połowy sama zdobyła cztery gole. Po kolejnym trafieniu Pokrzywki, KSS prowadził w 45. minucie już 22:17. Od tego momentu podopieczne Mariana Siewruka nagle przestały jednak grać. Kielczanki w cztery minuty straciły cztery bramki i z ich bezpiecznej przewagi został już tylko jeden gol.

Ostatnie dziesięć minut należały już jednak do gospodyń, które w końcówce powiększyli jeszcze prowadzenie. Duża w tym zasługa Mileny Kot, która wykonywała sporo pracy "na kole" wypracowując liczne rzuty karne. - Do naszej słabej gry, po części przyczyniły się także cztery nie wykorzystane rzuty karne, po których mogliśmy "odskoczyć" na bezpieczniejszą przewagę. Wynik jest jednak zadowalający. Uważam, że zagraliśmy niezłe zawody w obronie, tylko 22 stracone bramki. - dodał szkoleniowiec KSS-u.

KSS Kielce - NLO SMS ZPRP Gliwice 27:22 (13:11)