PP: Warszawianki udzieliły lekcji w Dąbrowie Białostockiej

Nie było niespodzianki w meczu KS Szczypiorniak Dąbrowa Białostocka - AZS AWF Warszawa. Zespół grający w I lidze pokonał nowicjuszki aż 36:13. 10 bramek rzuciła Katarzyna Joszczuk.

Michał Gałęzewski
Piłka ręczna / Piłka ręczna

Szczypiornistki klubu KS Szczypiorniak Dąbrowa Białostocka nie rywalizują nawet w II lidze. Licealistki w eliminacjach wojewódzkich pokonały jednak drugoligowy KPR Białystok 28:21 i mogły zmierzyć się z zespołem z I ligi. AZS AWF mimo, że nie wygrał jeszcze meczu w lidze był zdecydowanym faworytem.

Podopieczne Daniela Lewandowskiego i Pawła Kapuścińskiego bardzo szybko pokazały, że na tym poziomie nie mają co się obawiać rywalek. Po trafieniu Karolina Bryl, w 16. minucie zawodniczki ze stolicy prowadziły już 11:1! Później co prawda dąbrowianki rzuciły dwie bramki, jednak ponownie znakomitą serię zaliczyły Akademiczki.

Po pięciu bramkach z rzędu - w tym czterech rzuconych przez Patrycję Skoczeń, pierwszą połowę warszawianki wygrały aż 18:3. Po zmianie stron dobre chwile miały jednak gospodynie. W szeregach Szczypiorniaka znakomicie radziła sobie Joanna Czerżyńska, która łącznie rzuciła siedem bramek i w 35. minucie było już 7:20.

Po zrywie zespołu z Dąbrowy Białostockiej, ponownie zaczęły dominować warszawianki. Przez cały mecz skuteczna była zdobywczyni dziesięciu bramek Katarzyna Joszczuk. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 13:36 i AZS AWF Warszawa zagra w kolejnej rundzie Pucharu Polski.

KS Szczypiorniak Dąbrowa Białostocka - AZS AWF Warszawa 13:36 (3:18)

KS Szczypiorniak: Tarasewicz, Budniak - J.Czerżyńska 7, Białomyzy 2, Godlewska 1, Łomoć 1, Marcińczyk 1, E.Czerżyńska 1 oraz Zarzecka, Dzietczyk, Raducha, Jurgielewicz, Zajko.