KPR Kobierzyce odmienił losy meczu z Koroną Handball Kielce

Ogromnych emocji dostarczył mecz KPR Kobierzyce - Korona Handball. Kielczanki po 22 minutach prowadziły już różnicą siedmiu bramek. Później jednak bardzo dobrze spisywały się gospodynie, które ostatecznie zwyciężyły 32:28.

Michał Gałęzewski

Sobotnie spotkanie miało dwa oblicza. W pierwszej fazie meczu bardzo dobrze spisywały się zawodniczki Korony Handball Kielce. Skuteczna była Agnieszka Małecka, a po rzucie Sandry Zimnickiej, w 21. minucie na tablicy wyników widniał rezultat 9:16. Później jednak bardzo dobrze zaczęły grać szczypiornistki z Kobierzyc, które wykorzystywały też grę w przewadze.

Od 22. do 26. minuty podopieczne Tomasza Folgi rzuciły cztery bramki z rzędu. Jeszcze w I połowie zmniejszyły straty do zaledwie dwóch bramek, by ostatecznie ta część spotkania zakończyła się rezultatem 17:20. Po zmianie stron KPR kontynuował bardzo dobrą serię.

Kielczanki nie potrafiły przez długi czas pokonać rywalki, a gospodynie budowały przewagę. W 49. minucie po bramce Beaty Skalskiej na tablicy wyników widniał rezultat 28:24 i do końca spotkanie nie zmieniło swojego oblicza.

Mecz ostatecznie zakończył się rezultatem 32:28. To bardzo ważne zwycięstwo klubu z Kobierzyc. Kielczanki zbyt często łapały kary, a dodatkowo nie miały okazji do rzucenia karnych. Gospodynie były bardzo skuteczne, wykorzystywały grę w przewadze i zdobyły dwa punkty.

KPR Kobierzyce - Korona Handball Kielce 32:28 (17:20)

KPR: Olejnik, Słota, Gadowska - Linkowska 9, Wesołowska 8, Skalska 8, Kaźmierska 5, Barczak 2 oraz Daszkiewicz, Szymańska, Łuczkowska, Szumna, Tórz, Przydacz.