Polki znów pokonały Słowaczki. Młodzieżówka na fali

Drużyna prowadzona przez Monikę Marzec zaliczyła kolejny sprawdzian. Nasza reprezentacja wygrała w drugim z trzech spotkań towarzyskich rozgrywanych w Nowym Sączu.

Krzysztof Niedzielan

Tym razem selekcjoner reprezentacji Polski posłała do boju nieco inną siódemkę wyjściową. Znalazły się w niej między innymi Magdalena Drażyk, Magdalena Balsam, czy Marlena Urbańska. Spotkanie odważniej zaczęły Słowaczki, co dało efekt w postaci prowadzenia 3:0. Rywalki w sobotę prezentowały się dużo lepiej, niż dzień wcześniej.

Biało-Czerwone szybko odrobiły straty i około dziesiątej minuty wynik zaczął już oscylować wokół remisu. Taka tendencja utrzymywała się aż do 17. minuty, kiedy po trafieniu Urbańskiej gospodynie wyszły na prowadzenie i trenerka Katarina Benuskova poprosiła o czas.

Następnie rywalki wykorzystując także przewagę liczebną doprowadziły do stanu po 10 w 21. minucie. Dzięki bramce Natalii Nosek polska młodzieżówka prowadziła 12:10, by do szatni schodzi przy rezultacie 13:11.

Po zmianie stron przewaga Polek wzrosła do 4 bramek (16:12), a Patrycja Świerżewska chwilę leżała na parkiecie po tym, jak atomowy rzut Tatiany Gajdosikovej trafił ją w głowę. Ambitna rozgrywająca Startu Elbląg nie zamierzała odpuszczać i została na parkiecie.

Kolejny fragment potyczki nie przyniósł zaskoczeń. Polska w 40. minucie prowadziła 19:13, a na kwadrans przed końcem 20:16. Wtedy też Monika Marzec poprosiła o czas. Chwila przerwy dobrze zrobiła zespołowi, bo prowadzenie zaczęło się powiększać. W 49. minucie trafieniu Natalii Nosek było już 26:16. Rozpędzone reprezentantki Polski zatrzymała syrena oznaczająca koniec spotkania przy prowadzeniu aż dwunastoma trafieniami.

Obie drużyny rozegrają jeszcze jeden mecz w Nowym Sączu, w niedzielę (29.11) o 12:00 w hali MOSiR-u przy ul. Nadbrzeżnej.

Polska - Słowacja 33:21 (13:11)

Polska: Januchta, Sarnecka - Rosiak 2, Urbańska 3, Drażyk 4, Nosek 5, Kwiecińska, Balsam, Urbaniak 4, Zimny 3 (2/3), Mokrzka 1, Stokłosa, Nocuń 5, Górna 4, Świerżewska 1, Więckowska 1.
Kary: 12 min.