Węgry: Premierowy gol Wyszomirskiego dla MOL-Pick! Szeged gromi

To był wyjątkowy wieczór dla Piotra Wyszomirskiego! Bramkarz reprezentacji Polski zdobył we wtorek swoją pierwszą bramkę dla MOL-Pick Szeged. Jego drużyna pokonała w meczu 17. kolejki NLB I Mezőkövesdi 33:23.

Maciej Wojs
Maciej Wojs

Polski golkiper był jednym z głównych aktorów wtorkowego meczu w Segedynie. 27-latek rozegrał całe spotkanie, w dużym stopniu przyczyniając do triumfu MOL-Pick. Wyszomirski nie tylko znakomicie bronił, ale w 45. minucie sam wpisał się na listę strzelców.

Wówczas jego zespół miał już kilka trafień przewagi, ale po pierwszej połowie dość niespodziewanie remisował 13:13 z przedostatnim w tabeli zespołem Mezőkövesdi. Po zmianie stron podopieczni Juana Carlosa Pastora szybko wzięli jednak sprawy w swoje ręce.

W ekipie z Segedynu oprócz Wyszomirskiego wyróżnili się Roberto Garcia Parrondo, Gabor Ancsin i Antonio Garcia, którzy zdobyli po cztery bramki. Sześć trafień z rzutów karnych zanotował z kolei Dean Bombac.

MOL-Pick dzięki wtorkowemu triumfowi zostało samodzielnym liderem tabeli NLB I. Wicemistrzowie Węgier mają dwa punkty przewagi nad Grundfosem Tatabanya. Do końca sezonu zasadniczego na Węgrzech pozostało dziewięć kolejek.

My first goal in Mol-Pick Szeged Kézilabdacsapat 󾭞⚽️Mój pierwszy gol w Mol Pick Szeged 󾭞⚽️