Ostrovia w dołku? Zasłużone zwycięstwo Olimpii

Szczypiorniści KPR Ostrovia pierwszy raz przegrali w tym sezonie we własnej hali. Wygrana Olimpii Piekary Śląskie była jak najbardziej zasłużona.

Dawid Bilski

Kiedy na tablicy świetlnej upłynęło 9 minut i 45 sekund sobotniego meczu trener gospodarzy, Krzysztof Przybylski wykorzystał już drugą przerwę na żądanie. Jego podopieczni grali tragicznie w obronie i w ataku. Artur Kot zatrzymywał przed linią bramkową rzuty Krzysztofa Łyżwy i Mariusza Kuśmierczyka, najlepszych strzelców Ostrovii.

Olimpia grała dobrze w każdym elemencie i wyszła na prowadzenie 7:1. Czasy szkoleniowca Ostrovii na niewiele się zdawały i goście utrzymywali bezpieczny dystans. W 26 minucie po trafieniu Michała  Rosoła było już 18:10 na korzyść ekipy z Piekar Śląskich.

Nadzieje kibiców biało-czerwonych odżyły po przerwie. Lepsza defensywa i kilka szybkich akcji zmniejszyły straty do jednej bramki w 44 minucie - 26:27. Gospodarze mogli nawet wyrównać, ale kolejna próba szybkiego rozegrania akcji skończyła się tym razem stratą. Napór ostrowian szybko przerwali przyjezdni, którzy ponownie zaliczali trafienia z łatwych pozycji. Nie do zatrzymania był przede wszystkim Łukasz Płonka, autor 12 bramek. Miejscowych dobił Maciej Chromy kończąc spotkanie dwoma trafieniami z koła. Olimpia triumfowała zasłużenie 39:34 i po końcowej syrenie szczypiorniści tego zespołu mogli zaprezentować swój taniec radości.

Dla ostrowskiej drużyny to pierwsza porażka w tym sezonie na własnym parkiecie, a druga z rzędu w rozgrywkach I ligi. - Popełnialiśmy wiele błędów w obronie. Gracze Olimpii oddawali rzuty bez kontaktu z czystych pozycji. Nasz atak też zawodził, graliśmy na stojąco. To był bardzo słaby mecz w naszym wykonaniu - podsumował Krzysztof Przybylski, trener KPR Ostrovia.

KPR Ostrovia Ostrów Wlkp. - Olimpia Piekary Śląskie 34:39 (14:19)

Ostrovia: Adamczyk, Marciniak, Foluszny - Tomczak 7/2, Łyżwa 6/1, Klara 6, Kuśmierczyk 4, Staniek 4, Wojciechowski 2, Bielec 2, Piosik 1, Krzywda 1, Gajek 1.