Udane Mikołajki Piotrkowianina

Piłkarze ręczni Piotrkowianina pewnie pokonali przed własną publicznością Moto-Jelcz Oława 43:33 (24:16) w meczu 12. kolejki I ligi (grupa B). Piotrkowianie utrzymali tym samym fotel lidera.

Michał Ostafijczuk

Pierwszy kwadrans spotkania był niezwykle wyrównany. Po 15 minutach na świetlnej tablicy widniał remis 10:10, a żadna z drużyn nie potrafiła wypracować przewagi większej niż dwa gole. Od stanu 12:12 rozpoczął się prawdziwy koncert Piotrkowianina. Piotrkowska drużyna zdemolowała wręcz rywala. Znakomicie w bramce bronił Damian Procho, który uruchamiał dalekimi podaniami szybkie kontrataki. Te wzorowo kończyli: Piotr Swat, Adam Pacześny czy Roman Pożarek. Do przerwy piotrkowski zespół prowadził aż 24:16.

W drugiej połowie podopieczni trenera Rafała Przybylskiego zwolnili nieco tempo. Rywala stać było jednak tylko na zniwelowanie straty do pięciu trafień (46. minuta - 30:25). Końcówka należała znów do Piotrkowianina, który wygrał ostatecznie aż 43:33. Czterdziestego gola zdobył Piotr Pakulski, a strzelecki festiwal gospodarzy zakończył Roman Pożarek. W zespole gości na wyróżnienie zasługuje tylko Krzysztof Górniak. Rozgrywający z Oławy rzucił aż 11 bramek. To jednak było za mało aby zagrozić Piotrkowianinowi, który pewnie obronił fotel lidera.

- Spodziewaliśmy się trudniejszej przeprawy. Od 15 minuty uzyskaliśmy jednak dość wyraźną przewagę i szybko odskoczyliśmy od rywala. Kluczem do sukcesu była szybka kontra. Tak sobie założyliśmy przed meczem. Martwi trochę gra w obronie. Straciliśmy bowiem aż 33 gole. To dużo. Z drugiej strony jednak rzuciliśmy najlepszej defensywie w lidze 43 bramki. Jedziemy za tydzień do Piekar Śląskich na najtrudniejszy mecz w tej rundzie - powiedział po spotkaniu trener Piotrkowianina.

MKS Piotrkowianin - LKPR Moto-Jelcz Oława 43:33 (24:16)