Udana końcówka rundy LKPR-u Moto Jelcz Oława

Nie było niespodzianki w miejscowości Gać. LKPR Moto-Jelcz Oława mimo problemów w II połowie pokonał SPR Tarnów 35:31. Aż dziewięciu zawodników zdobyło w tym spotkaniu przynajmniej pięć bramek.

Michał Gałęzewski

Od początku meczu w miejscowości Gać gospodarze zaczęli nadawać ton. W 5. minucie po trafieniu Grzegorza Garbacza szczypiorniści z Oławy prowadzili już 4:1. Później co prawda tarnowianie zmniejszyli stratę do jednej bramki, jednak wciąż to LKPR Moto-Jelcz kontrolował przebieg tego starcia.

W pierwszej połowie ani przez chwilę goście nawet nie remisowali. Na dwie minuty przed przerwą było 16:11, jednak kolejne trzy bramki z rzędu rzucili szczypiorniści SPR-u Tarnów i po rzucie Mikołaja Grzesika, było już tylko 16:14.

Po zmianie stron tarnowianie zaczęli dominować na boisku. Niezwykle skuteczny był Damian Misiewicz i po jego bramce w 40. minucie było już 18:21. To oławianie musieli odrabiać straty i w końcu im się to udało. Gdy do bramki rywala trafił Piotr Kijek, był już remis 25:25.

Pod koniec spotkania gospodarze zaczęli już dominować na boisku. Szczególnie dobrze grali w ataku i szybko wyszli na czterobramkowe prowadzenie. Mecz ostatecznie zakończył się remisem 35:31 i z 19 punktami gospodarze zakończyli rundę ze stratą czterech punktów do lidera z Piotrkowa Trybunalskiego.

LKPR Moto-Jelcz Oława - SPR Tarnów 35:31 (16:14)

LKPR Moto-Jelcz: Schodowski, Młoczyński - Górniak 6, Garbacz 5, Pokora 5, Herudziński 5, Rutkowski 5, Kijek 4, Cepielik 2, Markiewicz 2, Paluch 1 oraz Olejniczak, Klinger, Pawlak, Sawicki, Makowiejew.