Gdańszczanie poprawili swoje nastroje. Dobry mecz Wybrzeża z Meblami Wójcik

Mimo wysokiego prowadzenia Wybrzeża Gdańsk do przerwy, po zmianie stron kibice zobaczyli niezwykle emocjonujący mecz 8. kolejki I ligi mężczyzn grupy B. Meble Wójcik Elbląg ambitnie walczyły, ale dwa punkty zostały w Gdańsku.

Michał Gałęzewski

Od początku spotkania w znakomitej dyspozycji był Artur Chmieliński. Bramkarz Wybrzeża Gdańsk odbijał wiele piłek, które elblążanie posyłali w jego kierunku z bardzo dobrych pozycji. Gdy w 5. minucie trafił Jacek Sulej, było 3:0 dla gospodarzy. Później jednak goście z Elbląga doszli do głosu i po trafieniu Jakuba Olszewskiego wyszli na prowadzenie 4:3.

Przełomowym momentem meczu dwóch drużyn walczących o awans była kara Michała Bednarka. Podczas gry w osłabieniu Damian Wleklak zdecydował się wprowadzić szóstego zawodnika w polu. Był nim Adrian Kondratiuk. Gospodarze wygrali ten okres gry 2:0, a łącznie ze stanu 3:4 wyszli po trafieniu Kondratiuka na prowadzenie 10:5.

Drużyna prowadzona przez Dariusza Molskiego co prawda zaczęła odrabiać straty i gdy celnym rzutem popisał się Michał Tórz, na siedem minut przed przerwą przegrywała już tylko 9:12. Do przerwy Artur Chmieliński nie dał się jednak pokonać, a do tego nieźle funkcjonował gdański atak. Dzięki temu spadkowicz z PGNiG Superligi miał już sześć bramek zapasu.

To jednak nie zniechęciło szczypiornistów z Elbląga. Po zmianie stron gdańszczanie chcieli grać bardzo efektownie i próbowali w niekonwencjonalny sposób pokonywać Adriana Fiodora. Ten prezentował jednak świetną formę i ukradł im show. Do tego w ataku skuteczny był Tórz i właśnie po jego bramce, w 40. minucie było już tylko 18:16.

Gdańszczanie popełniali kardynalne błędy w ataku. Nie potrafili się przebić przez dobrze ustawioną elbląską obronę. Dodatkowo na osiem bramek przed końcem karę otrzymał Patryk Skrzypczak. Ponownie podczas gry w osłabieniu gospodarze rzucili dwie bramki, tym razem z kontr i wyszli na 23:19. Do końca nakręcone Wybrzeże nie oddało wygranej i ostatecznie zwyciężyło 26:21.

Wybrzeże Gdańsk - Meble Wójcik Elbląg 26:21 (15:9)

Wybrzeże: Chmieliński, Plaszczak - Bednarek 4, Kondratiuk 4, Papaj 4, Ćwikliński 3, Sulej 3, Rogulski 2, Skrzypczak 2, Kornecki 2, Abram 1, Prymlewicz 1 oraz Nilsson.