Turniej w Elblągu: Vistal wygrał derby Trójmiasta

Zespoły z Trójmiasta w pierwszych meczach turnieju w Elblągu przegrały. W derbowej potyczce lepszy okazał się Vistal, który wygrał 28:24. Trenerzy dali szanse wielu zawodniczkom, nie mającym wielu szans w lidze.

Michał Gałęzewski

Spotkanie rozpoczęło się dobrze dla Vistalu Gdynia, który już w 12. minucie po rzucie Dunji Tasić wyszedł na czterobramkowe prowadzenie. Później gdańszczanki zaczęły mozolnie odrabiać straty, aż w końcu gdy trafiła Patrycja Ciura, w 24. minucie było 10:11.

W końcówce pierwszej połowy gdynianki zamurowały swoją defensywę i potrafiły przedrzeć się do bramki rywala. W końcu gdy trafiła Emilia Galińska, w 30. minucie było 16:11 dla Vistalu Gdynia. AZS Łączpol AWFiS już na początku drugiej części spotkania zaczął odrabiać straty.

Bardzo szybko drużyna, którą prowadzi Jerzy Ciepliński zbliżyła się na dwie bramki do rywala, a gdy w 49. minucie trafiła Karolina Siódmiak, było 21:22! Nadziei Akademiczki pozbawiła Joanna Kozłowska, rzucając cztery bramki w cztery minuty. Ostatecznie spotkanie zakończyło się rezultatem 24:28.

AZS Łączpol AWFiS Gdańsk - Vistal Gdynia 24:28 (11:16)

AZS Łączpol AWFiS: Obrębalska, Sielska, Dobrowolska - Skonieczna 4, Fesdorf 4, Kwiatkowska 3, Siódmiak 3, Mazurek 2, Ciura 2, Klonowska 1, Lipska 1, Tomczyk 1, Karwecka 1, Pesel 1, Pasternak 1 oraz Neitsch.