Derbowe emocje w Gdyni. Vistal wydarł dwa punkty Łączpolowi

Oczekiwanych emocji dostarczyły derby Trójmiasta w 12. kolejce PGNiG Superligi kobiet. Vistal Gdynia mimo, że w na 10 minut przed końcem oddał przez moment inicjatywę na boisku, ostatecznie wygrał z AZS-em Łączpol AWFiS Gdańsk 27:24.

Michał Gałęzewski

Derby Trójmiasta cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem kibiców. Gdynia Arena dotychczas się tak mocno nie zapełniała w tym sezonie. Od pierwszych sekund obie ekipy skupiły się przede wszystkim w ataku, a dziury w defensywie nie pomagały bramkarkom. Gdy w 7. minucie trafiła Katarzyna Pasternak, było już 5:5.

Obaj trenerzy zdecydowali się na zmianę bramkarek. Zarówno Monika Obrębalska, jak i Weronika Kordowiecka były mocnymi punktami swoich drużyn. Spotkanie przez długi czas było bardzo wyrównane, choć w pierwszej połowie ani razu AZS Łączpol AWFiS nie wyszedł na prowadzenie.

W końcu bardzo dobry okres gry zaliczyła Monika Kobylińska, po której rzucie w 19. minucie było 11:8 dla Vistalu. Pod koniec pierwszej części meczu dobrze zaczęły grać podopieczne Jerzego Cieplińskiego. Gdy z nietypowej dla siebie pozycji - z koła trafiła Pasternak był remis 13:13. Wynik do przerwy celnym karnym ustaliła Kobylińska.

Po zmianie stron błyskawicznie gdańszczanki doprowadziły do remisu, jednak wciąż zespół gości nie potrafił postawić kropki nad i. Gdy Monika Kobylińska rzuciła swoją ósmą bramkę, Vistal prowadził ponownie różnicą dwóch trafień. W tym momencie jednak dobrze zaczęły grać zawodniczki z Gdańska. Po rzucie Patrycji Ciury po raz pierwszy AZS Łączpol AWFiS wyszedł na prowadzenie, a gdy trafiła Karolina Siódmiak, było już 20:22.

Vistal, w którym bardzo dobrą zmianę dała Małgorzata Gapska nie zamierzał jednak odpuszczać. Drużyna prowadzona przez Pawła Tetelewskiego momentalnie doszła na remis, by objąć prowadzenie. Do ostatnich sekund toczyła się walka o dwa punkty. W kluczowym momencie Vistal uszczelnił obronę nie dając zbliżyć się do siebie rywalowi. Ostatecznie gospodynie wygrał 27:24.

Vistal Gdynia - AZS Łączpol AWFiS Gdańsk 27:24 (14:13)

Vistal: Gapska, Kordowiecka - Kobylińska 11, Łabuda 4, Tasić 3, Kozłowska 3, Kulwińska 3, Galińska 2, Gutkowska 1 oraz Stanulewicz, Zych, Dorsz, Olszowa.