Start nie sprostał mistrzyniom Polski

W hicie 12. kolejki PGNiG Superligi kobiet lider tabeli z Elbląga przegrał z mistrzyniami Polski 21:23. Była to pierwsza porażka Startu w tym sezonie przed własną publicznością.

Anna Dembińska

Mecz pomiędzy EKS a MKS określany był mianem najciekawszego 12. kolejki. Naprzeciwko siebie stanęły pierwsza i trzecia ekipa, które po pierwszej rundzie zgromadziły tyle samo punktów (po 19). Lublinianki przyjechały do Elbląga bez czterech zawodniczek: Joanny Drabik, Kamili Skrzyniarz, Jessici Quintino i Honoraty Syncerz. W składzie gospodyń zabrakło kontuzjowanej Sylwii Matuszczyk.

Wynik meczu otworzyła Ewa Andrzejewska, która była również autorką drugiego trafienia dla gospodyń. Lublinianki w 6. minucie miały okazję wyjść na dwubramkowe prowadzenie, jednak świetnie w bramce zachowała się Ewa Sielicka broniąc rzut karny i dobitkę. Po golu Alesii Migdaliowej było 4:3 dla MKS i trener Startu poprosił o czas. Przez kilka kolejnych minut gra toczyła się 'bramka za bramkę'. Dobra postawa w bramce Sołomiji Sziwierskiej i świetne wejście na parkiet Aleksandry Kwiecińskiej,dało Startowi trzybramkowe prowadzenie (9:6). Po przerwie zarządzonej na prośbę Sabiny Włodek, jej podopieczne odrobiły część strat i na przerwę schodziły mając tylko jedną bramkę mniej (10:11).

Wynik drugiej połowy otworzyła Alesia Migdaliowa, później trafienie dołożyła Joanna Szarawaga i Lublin wyszedł na prowadzenie (12:11). Kolejne minuty to naprzemienne trafienia, a od 45. do 48. do siatki trafiały tylko przyjezdne, dzięki czemu wypracowały trzybramkowe prowadzenie (17:14). Po tej serii elblążanki już nie potrafiły odrobić strat. Co prawda, po kontrze Magdaleny Balsam MKS prowadził tylko jednym trafieniem, jednak do remisu gospodynie już nie doprowadziły. Mistrzynie Polski kontrolowały mecz i nawet grając w osłabieniu nie miały problemów z rzucaniem goli. MKS wygrał 23:21.

Start Elbląg - MKS Selgros Lublin 21:23 (10:11)

Start: Sielicka, Szywerska – Balsam 4, Dankowska 2, Hawryszko, Waga 1, Muchocka 2, Jędrzejczyk 1, Kwiecińska 3, Szopińska, Pinda, Gerej, Romanowicz, Lisewska 5/5, Świerżewska, Andrzejewska 3.