Mistrz lepszy od wicemistrza Polski w hicie kolejki! Powrót Joanny Drabik

W spotkaniu 13. kolejki PGNiG Superligi Kobiet, mistrz Polski, MKS Selgros Lublin, wywalczył komplet punktów w hitowej potyczce z Vistalem Gdynia.

Tomasz Rosiński

Lublinianki przystąpiły do środowego pojedynku podbudowane niedawnym zwycięstwem nad dotychczasowym liderem z Elbląga. Natomiast gdynianki w poprzedniej serii gier pokonały AZS Łączpol AWFiS Gdańsk. W pierwszej rundzie lepszy okazał się MKS, który wygrał w Trójmieście 21:20.

Początek konfrontacji był dość wyrównany i żadnej z drużyn nie udawało się wypracować bezpiecznej przewagi (2:3 w 10. minucie). Z czasem zaczęły przyspieszać podopieczne Pawła Tetelewskiego, wśród których prym wiodły Monika Kobylińska oraz Joanna Kozłowska i to one wyprowadziły Vistal na prowadzenie 9:6 w 20. minucie rywalizacji.

Taki obrót spraw podrażnił lubelską drużynę, która powoli przebudzała się z letargu, zaś sygnał do ataku swojej ekipie dała Marta Gęga (9:9 w 25. minucie). W końcowym rozrachunku ostatnie słowo należało do przyjezdnych, które zeszły do szatni wygrywając 12:10 po trafieniu Aleksandry Zych.
Alesia Migdaliowa (do spółki z Martą Gęgą) w drugiej połowie była liderką mistrzyń Polski Alesia Migdaliowa (do spółki z Martą Gęgą) w drugiej połowie była liderką mistrzyń Polski
Po zmianie stron swój styl gry chciały narzucić gospodynie, co im się udało po skutecznym zagraniu Edyty Charzyńskiej w 36 minucie (14:13). Sprawy w swoje ręce starała się brać Alesia Migdaliowa, ale wicemistrzynie Polski nie zamierzały dawać za wygraną (16:16).

MKS Selgros Lublin i Vistal Gdynia w przez pewien czas walczyły praktycznie bramka za bramkę (18:18 w 45. minucie), lecz ostatnie dziesięć minut zdominowały zawodniczki prowadzone przez Sabinę Włodek. Obrończynie tytułu raz za razem wykorzystywały swoje okazje w ofensywie i w 54. minucie odskoczyły na cztery gole (24:20). Gdynianki już nie potrafiły zatrzymać tego naporu Selgrosu Lublin, który ostatecznie triumfował 26:22 po udanym rzucie wracającej po długiej kontuzji Joanny Drabik.

MKS Selgros Lublin - Vistal Gdynia 26:22 (10:12)

MKS Selgros Lublin: Dżukiewa, Gawlik - Bijan 2, Niedźwiedź 4, Kocela 1, Rola, Gęga 10, Kozimur, Migdaliowa 6, Charzyńska 1, Drabik 1, Skrzyniarz, Szarawaga 1.
Karne: 6/7.
Kary: 10 min.

Vistal Gdynia: Gapska, Kordowiecka - Kobylińska 6, Łabuda, Tasić 1, Kozłowska 6, Kulwińska 3, Galińska 1, Gutkowska 1, Stanulewicz, Zych 4, Dorsz, Olszowa.
Karne: 2/3.
Kary: 6 min.

Kary: MKS Selgros Lublin - 10 min. (Szarawaga - 2 min., Charzyńska - 2 min., Niedźwiedź - 2 min., Drabik - 2 min., Gęga - 2 min.); Vistal Gdynia - 6 min. (Kozłowska - 2 min., Zych - 2 min., Gutkowska - 2 min.).

Sędziowali: Bogdan Lemanowicz i Marek Baranowski.

Która zawodniczka Twoim zdaniem zasłużyła na miano MVP spotkania MKS Selgros Lublin - Vistal Gdynia?