EHF Euro 2016: Roland Mikler zrobił różnicę. Udany start Węgrów

Nie było niespodzianki w meczu reprezentacji Węgier i Czarnogóry. Podopieczni Talanta Dujszebajewa w dużej mierze dzięki dobrej grze Rolanda Miklera pokonali pierwszego rywala na EHF Euro 2016 w grupie D 32:27.

Michał Gałęzewski

Spotkanie Węgrów z Czarnogórcami rozpoczynało EHF Euro 2016 w Gdańsku. Od pierwszych minut ogromną różnicę robił Roland Mikler. Bramkarz Madziarów obronił w tuż po gwizdku rozpoczynającym spotkanie pięć piłek, a pierwszą skuteczną interwencję Radivoje Ristanovic zaliczył dopiero w 16. minucie. Węgrzy po trafieniu Bence Banhidiego prowadzili już 9:3.

Do Ergo Areny przyjechało sporo kibiców reprezentacji Węgier, którzy prezentowali głośny zorganizowany doping i byli też wspierani przez kibiców z Polski. Później jednak drużyna prowadzona przez Ljubomira Obradovicia zaczęła odrabiać straty. Niezwykle aktywny był Vuko Borozan, który w pierwszej połowie rzucił 5 bramek. Po jego trafieniu w 19. minucie było już tylko 12:9.

W końcówce pierwszej połowy reprezentanci Węgier ponownie zaczęli przeważać. Gdy do bramki Czarnogóry trafił Gabor Ancsin, w 28. minucie było 16:11. Wynik pierwszej części spotkania ustalił Vasko Sevaljević.

Od początku drugiej części obie drużyny grały bramka za bramkę i wydawało się, że Węgrzy nie roztrwonią kilkubramkowej przewagi. Często ratował ich Mikler, jednak grali zbyt nieuważnie w ataku i nie potrafili sobie poradzić z aktywną defensywą rywali. W końcu gdy w 48. minucie trafił aktywny Stefan Cavor, było już tylko 25:23.

Węgrzy nie dali sobie jednak wydrzeć dwóch punktów. W kluczowym momencie spotkania rzucili cztery bramki z rzędu i po trafieniu Banhidiego na tablicy widniał już rezultat 29:23. Madziarzy ostatecznie wygrali 32:27 i udanie rozpoczęli EHF Euro 2016. Ogromną różnicę zrobił Roland Mikler, który bronił z dużo lepszą skutecznością od bramkarzy z Czarnogóry.

Węgry - Czarnogóra 32:27 (16:12)

Węgry: Mikler, Bartucz - Banhidi 7, Jamali 5, Ancsin 5, Ivancsik 4, Faluvegi 3, Bodo 3, Zubai 2, L.Nagy 1, Borsos 1, Pasztor 1 oraz Schuch, Gazdak, Hornyak, K.Nagy.