EHF Euro 2016: Zobacz tabelę polskiej grupy

Zdjęcie okładkowe artykułu: Newspix / Marcin Pirga /
Newspix / Marcin Pirga /

Reprezentacje Francji i Polski wygrały w niedzielę swoje drugie mecze podczas swoich meczów grupy A EHF Euro 2016 i zapewniły sobie awans do kolejnej fazy mistrzostw.

W pierwszym niedzielnym spotkaniu zmierzyły się ze sobą reprezentacje Francji i Serbii. Trójkolorowi podobnie jak na inaugurację turnieju zaczęli spokojnie. W drugiej połowie wrzucili jednak piąty bieg i ostatecznie wygrali 36:26. Gwiazdą drużyny, którą prowadzi Claude Onesta był Olivier Nyokas, zdobywca ośmiu bramek.

Reprezentacja Polski po raz kolejny zafundowała swoim kibicom prawdziwy horror. W pierwszej połowie nasi zawodnicy przegrywali z Macedonią 11:13. Po zmianie stron wyszli na prowadzenie, ale - do czego zdołaliśmy się już przyzwyczaić - zafundowali nam dramatyczną końcówkę. Dzięki wygranej 24:23 zapewniliśmy sobie awans do dalszej fazy turnieju.