Duża dawka emocji we Wrocławiu. Milowy krok Danii do półfinału, triumf Niemców - podsumowanie X dnia EHF Euro 2016

Podczas dziesiątego dnia mistrzostw Europy, które odbywają się w Polsce, swoje mecze wygrali Niemcy oraz Duńczycy, pokonując odpowiednio Rosjan i Hiszpanów.

Tomasz Rosiński
WP SportoweFakty / Michał Domnik

Niemiecko-rosyjski thriller

W pierwszym pojedynku grupy II Niemcy i Rosjanie stworzyli bardzo emocjonujące, trzymające w napięciu do samego końca widowisko. Sam początek rywalizacji należał do rosyjskiej drużyny, jednak około 20. minuty niemiecka ekipa zaczęła przejmować kontrolę nad boiskowymi wydarzeniami i wygrała 1. połowę 17:16.

Po zmianie stron Tobias Reichmann i spółka jeszcze powiększyli swoją przewagę (25:20), ale ambitni szczypiorniści z Rosji w samej końcówce doszli swoich rywali na jedną bramkę (30:29). Dmitrij Żytnikow w ostatnich sekundach konfrontacji miał okazję na doprowadzenie do remisu, lecz udaną interwencję zaliczył Carsten Lichtlein, dzięki któremu podopieczni Dagura Sigurdssona pozostali w walce o półfinał ME.

Wielki mecz i świetny come back Danii

Starcie Hiszpania - Dania miało być wielkim hitem II fazy czempionatu Starego Kontynentu i nie zawiodło nawet najwybredniejszych kibiców. Od startu swój styl gry starali się narzucić Hiszpanie i to im się udało, gdyż w pierwszej odsłonie wypracowali sobie trzybramkową przewagę (14:11).

Na drugą odsłonę bardziej zmotywowani wyszli Skandynawowie, którzy w 48. minucie odrobili straty z nawiązką (18:19). Od tego momentu na placu gry rządzili i dzielili Niklas Landin oraz spółka, którzy zwyciężyli 27:23.

Polski kac po przegranej z Norwegią

W niedzielę wszyscy wciąż rozpamiętywali przegraną Biało-Czerwonych w ważnym spotkaniu z Norwegią. - Rozczarowanie jest ogromne. Porażka może się zdarzyć, ale nie w takim stylu. Nasza gra była poniżej oczekiwań. Zagraliśmy słabo, zagraliśmy miękko i niestety oddaliśmy Norwegom cenne dwa punkty - skomentował Karol Bielecki.

- Taki kubeł zimnej wody na pewno się przyda. Miejmy nadzieję, że to był ten najsłabszy mecz w turnieju, że jest on już za nami i przed nami już tylko lepsze - stwierdził natomiast Przemysław Krajewski.

Polacy zagrają z Białorusią bez zmian w składzie

Przed poniedziałkowym meczem z Białorusią w składzie reprezentacji Polski nie dojdzie do zmian. Sztab trenerski będzie miał do swej dyspozycji wszystkich zawodników, którzy w sobotę wystąpili w starciu z Norwegią.

Gajić zakończył reprezentacyjną karierę

Jeden z najbardziej doświadczonych słoweńskich zawodników postanowił zakończyć występy w kadrze narodowej. EHF Euro 2016 było ostatnią imprezą skrzydłowego Dragana Gajicia.