PP: Nowosądecka lekcja w Warszawie

Zgodnie z przewidywaniami szczypiornistki superligowego zespołu Olimpia-Beskid Nowy Sącz nie miały problemów z awansem do kolejnej rundy Pucharu Polski. Wygrały w Warszawie z AZS-em AWF 40:23.

Michał Gałęzewski

Obie drużyny mają w tym sezonie inne cele. AZS AWF Warszawa z dwoma punktami na koncie zamyka pierwszoligową tabelę i walczy o dołączenie do reszty stawki, a Olimpia-Beskid po ostatnim zwycięstwie jest coraz bliżej utrzymania w najwyższej klasie rozgrywkowej.

Od początku warszawianki starały się walczyć z faworytem. W 6. minucie po trafieniu Karoliny Bryl było 2:3. Później jednak do głosu doszły szczypiornistki z południa Polski. Po dwóch bramkach z rzędu Aleksandry Stokłosy, w 11. minucie było już 2:8.

Gospodynie już nie zdołały dojść do gry. Przewaga bardziej ogranych na wysokim poziomie zawodniczek z Nowego Sącza była widoczna. Do końca pierwszej połowy kibice byli świadkami bolesnej lekcji, która po trafieniu Aleksandry Olejarczyk zakończyła się rezultatem 8:21.

Po zmianie stron ambitnie grały Julia Gutowska i Katarzyna Joszczuk. Przewaga superligowca nie była już tak widoczna. Na dziewięć minut przed końcem na tablicy wyników widniał rezultat 18:30. W samej końcówce podopieczne Lucyny Zygmunt  wykrzesały z siebie jednak kolejne pokłady sił. Dążyły do zdobycia 40 bramek i w końcu to się udało po bramce Aleksandry Olejarczyk w ostatnich sekundach meczu.

AZS AWF Warszawa - Olimpia-Beskid Nowy Sącz 23:40 (8:21)

AZS AWF: Jóżwik, Osińska - Olejnik 4, Gutowska 4, Bryl 4, Joszczuk 4, Skoczeń 2, Nieścioruk 2, Pożoga 1, Sulborska 1, Rzeszotek 1 oraz Kmin, Pawłowska, Wrzesińska, Adamowicz, Kajtek.