Ogromne emocje w Kościerzynie. Bramka Piotrcovii na wagę dwóch punktów

Po niezwykle wyrównanym meczu UKS PCM Kościerzyna przegrał we własnej hali z Piorcovią Piotrków Trybunalski. Bramkę na wagę dwóch punktów rzuciła Andjela Ivanović.

Michał Gałęzewski

Od początku spotkania zespół z Kościerzyny grał bardzo bojaźliwie. Zawahania w obronie i w ataku znakomicie wykorzystywały zawodniczki z Piotrkowa Trybunalskiego. Po trafieniu Agnieszki Jałoszewskiej Piotrcovia w 7. minucie prowadziła już 5:0. Od tego momentu Kaszubki zaczęły grać znakomicie.

Fenomenalnie zaczęła bronić Dominika Brzezińska, a środkiem obrony dowodziła Agnieszka Białek. Kołowa UKS-u PCM zaczęła być też niezwykle groźna w ofensywie. Po tym jak rzuciła trzy bramki z rzędu, w 13. minucie było już 7:5 dla zespołu z Kościerzyny! Gospodynie nie ustawały w atakach. Gdy do bramki rywalek trafiła Adrianna Górna, w 23. minucie szczypiornistki z Kościerzyny prowadziły już 12:8.

Zespół gości w końcu jednak wrócił do gry. Zaczął w końcu trafiać do bramki rywala, dzięki czemu zmniejszył stratę do dwóch trafień. Ostatecznie pierwsza połowa zakończyła się rezultatem 17:14. Już w 33. minucie po rzucie Andleji Ivanović przewaga UKS-u PCM zmniejszyła się do jednej bramki.

Gdy prowadzenie UKS-u PCM zaczęło wymykać się spod kontroli ważne bramki rzuciły Adrianna Górna oraz Patrycja Wójcik. Na 20 minut przed końcem było 24:20 dla zespołu z Kaszub, który powoli zaczął dopisywać sobie dwa punkty.

W tym momencie zaczęły się problemy gospodyń. Przez kilkadziesiąt sekund grały w dwuosobowym osłabieniu po tym, jak na ławkę kar usiadła Patrycja Wójcik, a dodatkowo karę dwóch minut otrzymał trener Dariusz Męczykowski. W ciągu dziesięciu minut straciły całą przewagę i po rzucie Moniki Kopertowskiej Piotrcovia wyszła na pierwsze prowadzenie od 40 minut!

Końcówka była bardzo emocjonująca. Na dwie minuty przed końcem bramkę dla UKS-u PCM rzuciła Martyna Borysławska i było 28:28. Kolejną bramkę rzuciła jednak Ivanović. Na 20 sekund przed końcem kościerska drużyna miała szansę na remis, ale sędziowie dopatrzyli się faulu w ataku Karoliny Mokrzki. Po ostatnim gwizdku nastąpiło zamieszanie przy stoliku sędziowskim. To jednak nie mogło niczego zmienić. Dwa punkty pojechały do Piotrkowa Trybunalskiego.

UKS PCM Kościerzyna - Piotrcovia Piotrków Trybunalski 28:29 (17:14)

UKS PCM: Brzezińska, Liskowska - Górna 7, Białek 6, Borysławska 5, Wójcik 4, Belter 2, Mokrzka 2, Dzienisz 1, Żukowska 1 oraz Wasak, Ziółkowska, Jakubowska.