Orlen Wisła zdobyła Halę Legionów

W meczu 17. kolejki PGNiG Superligi Mężczyzn Orlen Wisła Płock wygrała ze Stalą Mielec 36:23. Mecz był rozgrywany w kieleckiej Hali Legionów z powodu zamknięcia mieleckiej Hangar Areny.

Aneta Szypnicka-Staniec

Chociaż na pierwsze trafienie meczu kibice musieli czekać aż do trzeciej minuty spotkania, to później dość szybko płocczanie otworzyli worek z bramkami. Zawodnicy Orlen Wisły Płock błyskawicznie zaczęli budować przewagę i po ośmiu minutach prowadzili 5:1. Wielki w tym udział miał Valentin Ghionea, który co prawda nie rzucił pierwszego karnego, ale bardzo dobrze wykorzystywał kontrataki.

Już w 11. minucie o czas zmuszony był poprosić trener Tadeusz Jednoróg, bo jego drużyna przegrywała 2:8. Uwagi szkoleniowca nie przyniosły widocznych zmian w grze zespołu i wydawało się, że nic nie będzie w stanie zatrzymać rozpędzonej Wisły. Wtedy jednak to płocczanie dosłownie stanęli. Nie rzucili bramki aż przez osiem minut, co pozwoliło Stali na zmniejszenie strat.

Czeczeńcy nie ustrzegli się jednak błędów i to one nie pozwoliły im na całkowite zminimalizowanie przewagi Wisły. Niemoc strzelecką płocczan w 22. minucie przerwał Angel Montoro, a po jego trafieniu podopieczni Manolo Cadenas dorzucili kolejnych kilka bramek i znów odskoczyli gospodarzom. Po trzydziestu minutach goście prowadzili 18:12.

W pierwszej części drugiej połowy meczu Nafciarze spokojnie kontrolowali wynik, a w drugim kwadransie zbudowali bardzo wysoką przewagę. Momentami prowadzili nawet piętnastoma bramkami. Najskuteczniejszymi zawodnikami spotkania w obu drużynach byli nominalni skrzydłowi - Łukasz Janyst, Marko Davidovic, Valentin Ghioena, Adam Wiśniewski i Michał Daszek. Ten ostatni grał głównie na środku rozegrania. Ostatecznie Wisła wygrała 36:23.

PGE Stal Mielec - Orlen Wisła Płock 23:36 (12:18)

PGE Stal: Lipka, Nikolić - Kępa 2, Janyst 7/3, Wypych, Gasin M., Gasin P., Kłoda 1, Kawka 2, Krygowski 2, Krzysztofik 1, Chodara 2, Krwaczenko, Davidović 6.
Kary: 6 min.
Karne: 3/3

Orlen Wisła:  Wichary, Corrales - Kwiatkowski 1, Daszek 5/1, Racotea 2, Wiśniewski 4, Pusica 2, Ghionea 6, Rocha 3/2, Piechowski 1, Montoro 1, Oneto 2, De Toledo 4, Żytnikow 3.
Kary: 4 min.
Karne: 3/5

Kary: Stal - (Krzysztofik - 2 min., Chodara - 2 min., Kłoda - 2 min.), Wisła - (Kwiatkowski - 2 min., Piechowski - 2 min.)