Puchar EHF: Pogromcy Górnika polegli w Danii

W środę rozegrany został pierwszy mecz fazy grupowej Pucharu EHF. W premierowym spotkaniu Team Tvis Holstebro pokonało na własnym parkiecie Frisch Auf! Göppingen 34:31 (17:17). Duńskiej drużynie zwycięstwo zapewnił 19-letni bramkarz Simon Gade.

Maciej Wojs
Maciej Wojs

Gade w końcowych minutach rywalizacji zanotował serię niezwykle cennych interwencji, odwracając tym samym losy rywalizacji. W 55. minucie Frisch Auf! Göppingen po raz pierwszy w drugiej połowie wyszło na nieznaczne prowadzenie (30:29), ale to do gospodarzy należeć miały decydujące słowa.

Parady Gade oraz trafienia Mathiasa Bitscha, Jonasa Larholma, Patricka Wiesmach Larsena i Sörena Tau Sörensena zapewniły Team Tvis wygraną 34:31. Duńczycy pojedynek rozstrzygnąć powinni wcześniej, ale między 39. a 47. minutą roztrwonili czterobramkową przewagę.

Liderami ekipy z Holstebro w środowym spotkaniu byli wspomniany Wiesmach Larsen oraz Peter Balling Christensen, którzy wspólnie zdobyli połowę bramek całej drużyny (17 z 34). Dla Göppingen najczęściej trafiał Marcel Schiller (siedem razy).

W czwartek odbędzie się drugi mecz fazy grupowej Pucharu EHF (spotkanie grupy C między Chambery Savoie HB a Ystads IF), a 1. kolejka dokończona zostanie w nadchodzący weekend.

1. kolejka Pucharu EHF, grupa B:

Team Tvis Holstebro - Frisch Auf! Göppingen 34:31 (17:17) Najwięcej bramek: dla Holstebro - Patrick Wiesmach Larsen 10, Peter Balling Christensen 7; dla Göppingen - Marcel Schiller 7, Michael Kraus, Thomas Kristensen - po 4.