I liga kobiet: Lubelskie akademiczki podejmują lidera z Olkusza

Po dwumiesięcznej przerwie na pierwszoligowe parkiety powrócą w sobotę szczypiornistki MKS-u AZS UMCS Lublin. W pierwszej kolejce rundy rewanżowej podopieczne Izabeli Puchacz zmierzą się z liderem tabeli - SPR-em Olkusz.

Daniel Kordulski

MKS AZS UMCS Lublin w ostatnim spotkaniu 2015 roku pokonał - w dramatycznych okolicznościach - 21:20 MTS Kwidzyn. W tym meczu zespół trenerki Izabeli Puchacz wzmocniły, grające na co dzień w pierwszej drużynie MKS-u Selgros, Edyta Charzyńska i Katarzyna Kozimur. Obie były najskuteczniejszymi snajperkami w swojej ekipie, rzucając solidarnie po 5 bramek. Jeśli lublinianki mają zamiar nawiązać wyrównaną walkę z mocnym SPR-em Olkusz, to wzmocnienia z ekstraklasy ponownie wydają się niezbędne.

Z kolei SPR Olkusz w ostatnim spotkaniu przed przerwą w rozgrywkach (9. kolejka) zremisował - na wyjeździe - z wiceliderem KPR-em Kobierzyce 21:21. Najlepszą snajperką w ekipie ze Małopolski była w tym spotkaniu - zdobywczyni 6 bramek - Alicja Zacharska. Skrzydłowa SPR-u znana bardziej pod panieńskim nazwiskiem Fierka jest także królową strzelczyń I ligi (82 bramki). Mocnym ogniwem w ekipie trenera Marcina Księżyka jest doświadczona bramkarka Iwona Staś.

Zajmujący piąte miejsce w tabeli MKS AZS UMCS nie jest faworytem tego meczu. Akademiczki nie raz jednak pokazały, że dzięki woli walki i wsparciu koleżanek z pierwszego zespołu są w stanie nawiązać walkę z teoretycznie silniejszymi rywalkami i sprawić niejedną niespodziankę.

MKS AZS UMCS Lublin - SPR Olkusz / 13.02 godz: 12:00