Posiłki nie pomogły. Piotrcovia zdobyła Gdańsk

Mimo ostatnich wzmocnień, AZS Łączpol AWFiS Gdańsk przegrał we własnej hali z Piotrcovią Piotrków Trybunalski 26:27. Zespół gości odwrócił sytuację na boisku w drugiej części spotkania.

Michał Gałęzewski

Sobotnie spotkanie było szczególne dla trzech nowych podopiecznych Jerzego Cieplińskiego, które po raz pierwszy miały szansę pokazać się przed własną publicznością. To jednak nie one błyszczały od pierwszego gwizdka sędziego, a Karolina Siódmiak. Doświadczona rozgrywająca gdańskiego zespołu w 13. minucie miała na swoim koncie trzy bramki. Gdy kolejną dorzuciła Monika Stachowska, gospodynie prowadziły już 6:4.

Później jednak do głosu doszły szczypiornistki z Piotrkowa Trybunalskiego. Gdy w 18. minucie Agata Wypych sprytnie pokonała Dorotę Dobrowolską, był już remis 7:7. W końcówce pierwszej połowy pokaz swoich umiejętności zaprezentowała Małgorzata Jurczyk, która skutecznie kończyła kontry. Ostatecznie tę część meczu gdańszczanki wygrały 15:11.

Kibice zgromadzeni w hali AWFiS którzy liczyli, że w drugiej części spotkania gospodynie spokojnie utrzymają wypracowaną przez siebie przewagę srogo się zawiedli. Po serii nieudanych rzutów obu ekip, Piotrcovia zaczęła zbliżać się do rywala. Od stanu 16:14 dla gdańszczanek, podopieczne Michała Pastuszki wyszły na prowadzenie 19:17, a gdy do bramki trafiła Agnieszka Jałoszewska, przyjezdne miały już trzybramkową przewagę.

Drużyna Jerzego Cieplińskiego po serii błędów w końcu zaczęła odrabiać straty. Gdy po kontrze trafiła debiutująca w gdańskim klubie Karolina Kalska, na osiem minut przed końcem był remis 22:22 i mecz zaczął się od nowa.

Po rzucie coraz pewniejszej w swoich poczynaniach Kalskiej na 180 sekund przed końcowym gwizdkiem gospodynie wyszły na prowadzenie. W samej końcówce znakomicie spisywała się Karolina Sarnecka, która wybroniła bardzo ważną piłkę, a po trafieniu Moniki Kopertowskiej ponownie na prowadzenie wyszły piotrkowianki, które nie oddały go do końca i zwyciężyły 27:26, rewanżując się za jednobramkową porażkę we własnej hali.

AZS Łączpol AWFiS Gdańsk - Piotrcovia Piotrków Trybunalski 26:27 (15:11)

AZS Łączpol AWFiS: Kajumowa, Dobrowolska - Siódmiak 5, Kalska 5, Dąbrowska 4, Stachowska 4, Jurczyk 3, Pasternak 2, Tomczyk 2, Skonieczna 1 oraz Lipska, Ciura, Klonowska, Karwecka.