Wójcik zdeklasował Wolsztyniaka

Zdjęcie okładkowe artykułu:

Szczypiorniści KS Meble Wójcik Elbląg wysoko pokonali przed własną publicznością Wolsztyniaka Wolsztyn. Elblążanie rzucili siedemnaście bramek więcej od rywala.

Faworytem w pojedynku pomiędzy Wójcikiem a Wolsztyniakiem był gospodarz, który po 14. kolejkach plasował się na trzeciej pozycji w ligowej tabeli, przyjezdni natomiast na dziesiątej.

Mecz praktycznie od początku układał się po myśli elblążan, jednak pierwsza bramka padła dopiero w 4. minucie spotkania z rąk Marcina Szopy. Świetnie między słupkami spisywał się Marcin Głębocki, który co rusz odbijał piłki wolsztynian. Gdy w 22. minucie Paweł Adamczak podał piłkę przez całe boisko, a kontrę wykończył Jakub Malczewski, gospodarze odskoczyli już na pięć bramek. Do końca pierwszej połowy podopieczni Wojciecha Hanyża mieli problemy ze sforsowaniem defensywy Meblarzy, a na dodatek stracili trzy kolejne bramki. Wynik pierwszej połowy na 15:8 ustanowił Maciej Wajs.

W drugiej połowie gospodarze trafiali do bramki KPR seryjnie i pomiędzy 34. a 45. minutą rzucili dziewięć goli, a stracili w tym czasie tylko dwa. W dalszym ciągu dobrze spisywała się obrona Meblarzy, a także skutecznie interweniował Marcin Głębocki. Szczypiorniści Wolsztyniaka mieli ogromne problemy z zatrzymaniem rozgrywających Wójcika, którzy byli niezwykle skuteczni z drugiej linii. Elblążanie z minuty na minutę podwyższali prowadzenie, by ostatecznie wygrać 34:17.

Meble Wójcik Elbląg - Wolsztyniak Wolsztyn [b]34:17 (15:8)

Wójcik:[/b]

Głębocki, Fiodor - Gębala 7, Szopa 7, Malczewski 3, Dorsz 3, Nowakowski 3/1, Spychalski 2, Netz 2, Serpina 2, Olszewski 2, Tórz 2, Adamczak Paweł 1, Adamczak Piotr, Malandy. Kary: 8 minut Karne: 1/2

Wolsztyniak: Piskorski, Wieczorek - Rogoziński 4, Raczkowiak 3/1, Wajs 3, Radny 2, Szutta 1/1, Gessner 1, Lasak 1, Weiss 1, Patelski 1, Szała, Kuta, Podleśny. Kary: 8 minut Karne: 2/4

Źródło artykułu: WP SportoweFakty