Liga Mistrzyń: Porażka obrończyń tytułu w hicie kolejki! Achruk wpisała się na listę strzelczyń

W niedzielnym meczu 5. kolejki rundy głównej Ligi Mistrzyń, broniący tytułu Buducnost Podgorica, którego zawodniczką jest reprezentantka Polski Kinga Achruk, przegrał na wyjeździe z HC Vardarem Skopje.

Tomasz Rosiński

Starcie Buducnostu z Vardarem zapowiadało się bardzo ciekawie i nie zawiodło oczekiwań kibiców, którzy w liczbie czterech tysięcy stawili się w hali w Skopje.

Wyżej notowana ekipa z Podgoricy chciała się umocnić na prowadzeniu w grupie II, ale miejscowe zawodniczki potrafiły dotrzymywać im kroku i po pierwszej połowie był remis 11.

Kiedy w 50. minucie podopieczne Dragana Adzicia prowadziły 22:20, wydawało się, że są na dobrej drodze do zwycięstwa. Jednak w ostatnim fragmencie mistrzynie Macedonii zagrały świetnie w obronie, dzięki czemu triumfowały 26:24.

Liderkami Vardaru Skopje w ofensywie były Barbara Lazović (6 bramek) i Andrea Penezić (5 goli). Natomiast 1 trafienie dla Buducnostu zaliczyła Kinga.

Swoją potyczkę wygrał również prowadzony przez Kim Rasmussen CSM Bukareszt, chociaż do przerwy tylko remisował (12:12) z FC Midtjylland. Po zmianie stron zdecydowanie lepiej zagrały Isabelle Gullden oraz spółka, które zwyciężyły 28:23 i uratowały klubową posadę selekcjonera Polek.

Wyniki niedzielnych meczów 5. kolejki rundy głównej Ligi Mistrzyń:

HC Vardar Skopje - Buducnost Podgorica 26:24 (11:11)
Najwięcej bramek: dla HC Vardaru Skopje - Barbara Lazović 6, Andrea Penezić 5; dla Buducnostu Podgorica - Katarina Bulatović 6, Milena Raicević 5, [...], Kinga Achruk 1.

FC Midtjylland - CSM Bukareszt 23:28 (12:12)
Najwięcej bramek: dla FC Midtjylland - Stine Jorgensen 7; dla CSM-u Bukareszt - Isabelle Gullden 8, Ana Rodrigues Belo 6.

6. IK Sävehof 9 1 0 8 199:257 2

Czy uważasz, że Buducnost Podgorica (Kinga Achruk) obroni tytuł w Lidze Mistrzyń?