UKS PCM - AZS Łączpol AWFiS: Derby dla gdańszczanek

Sporych emocji dostarczyły superligowe derby Pomorza w piłce ręcznej kobiet. Początek należał do UKS-u PCM Kościerzyna, jednak później zaczęły przeważać gdańszczanki, które ostatecznie wygrały 29:24.

Michał Gałęzewski

W sobotnim meczu w obu zespołach zagrały debiutantki. Kościerską drużynę po raz pierwszy reprezentowała Karmen Bunikowska, natomiast w ekipie z Gdańska zagrała Lucyna Wilamowska. Od samego początku znakomicie grały gospodynie. Niezwykle skuteczna była Patrycja Wójcik. Po trzech bramkach z rzędu kapitan UKS-u PCM było już 4:0 dla ekipy z Kościerzyny.

Później jednak do głosu zaczęły dochodzić zawodniczki z Gdańska, które po początkowej niemocy zaczęły trafiać do bramki strzeżonej przez Dominikę Brzezińską. Co prawda jeszcze w 21. minucie, gdy trafiła Martyna Borysławska było jeszcze 10:7 dla Kaszubek, lecz od tego czasu dominowały przyjezdne.

Pod koniec pierwszej połowy Podopieczne Jerzego Cieplińskiego zamurowały własną bramkę. W tym czasie rzuciły osiem bramek z rzędu. W tym okresie brylowała Urszula Lipska, która w ciągu pięciu minut trzykrotnie trafiała do bramki rywalek. Pozwoliło to gdańszczankom wyjść na prowadzenie 15:10.

Na początku drugiej części spotkania UKS PCM doszedł rywalki na rezultat 14:15. Mimo długich starań i tego, że gdańszczanki nie wykorzystały trzech rzutów karnych, zespół z Kaszub nie zdołał ani razu wyjść na prowadzenie.

Jeszcze na pięć minut przed ostatnim gwizdkiem, gdy trafiła Adrianna Górna na tablicy wyników widniał rezultat 24:26. W samej końcówce trzy razy celnie trafiły szczypiornistki z Gdańska. Wynik ustaliła Małgorzata Jurczyk i dwa punkty pojechały do Trójmiasta.

UKS PCM Kościerzyna - AZS Łączpol AWFiS Gdańsk 24:29 (11:15)

UKS PCM: Brzezińska - Borysławska 7, Wójcik 5, Belter 3, Górna 3, Wasak 2, Bunikowska 2, Jakubowska 1, Dzienisz 1 oraz Ziółkowska, Białek.