Vistal - Energa AZS: Gdynianki nie dały szans rywalkom

Szczypiornistki Vistalu Gdynia wygrały w meczu przedostatniej kolejki PGNiG Superligi Kobiet z Energą AZS-em Koszalin 34:28. Gdynianki już na samym początku spotkania zbudowały przewagę, którą utrzymały do ostatnich minut.

Michał Gałęzewski

Ze względu na to, że w weekend jest zajęta Gdynia Arena, mecz odbył się w mniejszej hali. Już sam początek pokazał, który zespół jest faworytem. Gdy w 4. minucie trafiła skuteczna od samego początku Emilia Galińska, Vistal prowadził już 4:1. Co prawda kolejne dwie bramki rzuciły koszalinianki, jednak chwilę później znakomity atak przeprowadziły zawodniczki z Trójmiasta.

Gdynianki w bardzo krótkim czasie rzuciły siedem bramek tracąc zaledwie jedną i gdy dwa razy z rzędu swoje akcje skutecznie zakończyła Magdalena Stanulewicz, po kwadransie gry było już 11:4. Do przerwy Energa AZS, w której pierwsze skrzypce grała Romana Roszak zmniejszył stratę i obie ekipy schodziły na nią przy rezultacie 18:13.

Gdy po rzucie Roszak na początku drugiej połowy podopieczne Anity Unijat zmniejszyły stratę do czterech rzutów, bardzo dobrą serię zaliczył Vistal. Gospodynie rzuciły pięć bramek w ciągu trzech minut i gdy celnie trafiła Patrycja Kulwińska, wyszły na rekordowe prowadzenie 24:15.

Po przerwie gdynianki grały znakomicie z kontr i swoimi zagraniami imponowały zgromadzonym w kameralnej hali kibicom. W samej końcówce głównie dzięki Małgorzacie Trawczyńskiej Energa AZS zdołała zmniejszyć stratę, lecz o odrobieniu całej straty nie było już mowy. Mecz zakończył się wynikiem 34:28 i dwa punkty zostały w Gdyni.

Vistal Gdynia - Energa AZS Koszalin 34:28 (18:13)

Vistal: Gapska, Kordowiecka, Szwonka - Galińska 7, Kobylińska 5, Łabuda 4, Urbaniak 3, Kulwińska 3, Matieli 2, Tasić 2, Kozłowska 2, Zych 2, Stanulewicz 2, Janiszewska 1, Olszowa 1 oraz Dorsz.