Kwal. do IO: Dunki nie zagrają w Rio! Holenderki i Rumunki nie zawiodły

W duńskim Aarhus oraz we francuskim Metz szczypiornistki z ośmiu krajów zakończyły rywalizację w turniejach kwalifikacyjnych do Igrzysk Olimpijskich 2016. Do Rio nie pojadą szczypiornistki z Danii!

Maciej Wojs
Maciej Wojs
EPA/HENNING BAGGER / EPA/HENNING BAGGER

Dla duńskich szczypiornistek turniej w Aarhus okazał się klęską. Mimo wsparcia własnych kibiców, podopieczne Klaus Bruuna Jorgensena okazały się gorsze od reprezentantek Rumunii i Czarnogóry, podobnie jak Polki tracąc szanse na wyjazd do Rio już po dwóch meczach.

Dunki turniej we własnym kraju zakończyły na 3. miejscu, na pocieszenie rozbijając reprezentację Urugwaju 38:17. Zmagania wygrały brązowe medalistki ostatnich mistrzostw świata Rumunki, które w ostatnim meczu zremisowały z Czarnogórą 23:23.

Na turnieju we Francji na 1. pozycji finiszowały aktualne wicemistrzynie świata, Holenderki, które okazały się lepsze od gospodyń oraz ekip Tunezji i Japonii. Z tymi ostatnimi w niedzielę o drugie miejsce premiowane awansem na igrzyska zagrały Trójkolorowe. Francuzki zwyciężyły ostatecznie 25:17.

Turniej kwal. do IO w Aarhus (Dania):

Urugwaj - Czarnogóra 19:34 (10:15) Rumunia - Dania 32:25 (19:13) RumuniaUrugwaj 36:19 (17:10) Dania - Czarnogóra 22:26 (10:13) Rumunia - Czarnogóra 23:23 (15:11) Dania - Urugwaj 38:17 (19:7)

# Drużyna M Z R P Bramki +/- Pkt
1. Rumunia 3 2 1 0 91:67 +24 5
2. Czarnogóra 3 2 1 0 83:64 +19 5
3. Dania 3 1 0 2 85:75 +10 2
4. Urugwaj 3 0 0 3 55:108 -53 0

Turniej kwal. do IO w Metz (Francja): Japonia - Tunezja 37:20 (19:8) Holandia - Francja 24:17 (9:7) HolandiaJaponia 33:25 (16:17) Francja - Tunezja 33:15 (20:6) HolandiaTunezja 46:20 (27:10) FrancjaJaponia 25:17 (11:7)

1. Holandia 3 3 0 0 103:62 +41 6
2. Francja 3 2 0 1 75:56 +19 4
3. Japonia 3 1 0 2 79:78 +1 2
4. Tunezja 3 0 0 3 55:116 -61 0

Źródło: TVP S.A.