SMS ZPRP - Polski Cukier Pomezania: Licealiści sprawili sensację

SMS ZPRP Gdańsk sprawił sporą niespodziankę. Podopieczni Jana Prześlakiewicza pokonali Polski Cukier Pomezanię Malbork 34:32 w meczu 19. kolejki grupy A I ligi mężczyzn.

Michał Gałęzewski

Przed sobotnim spotkaniem licealiści z Gdańska wygrali tylko cztery mecze, a Polski Cukier Pomezania z 21 punktami zajmowała miejsce w środku tabeli. Od początku dobrze spisywali się doświadczeni podopieczni Igora Stankiewicza. W 14. minucie po rzucie Łukasza Cielątkowskiego malborscy szczypiorniści prowadzili 10:7.

Później jednak grający szybką piłkę ręczną SMS ZPRP przestali popełniać błędy i zaczęło to przynosić efekty. Gdy w 24. minucie karnego wykonał skutecznie Arkadiusz Moryto był już remis, a po chwili po trafieniu Jakuba Orpika zespół z Gdańska wyszedł na pierwsze prowadzenie. Ostatecznie pierwsza połowa zakończyła się remisem 17:17.

Gdańszczanie świetnie weszli w drugą połowę meczu. Gdy trafił Patryk Mauer, wyszli na prowadzenie 20:17. Później skutecznie grał Moryto. Świetny debiut w I lidze zaliczył Krzysztof Gądek. Pochodzący z Krakowa junior reprezentujący Wybrzeże Gdańsk rzucił aż sześć bramek i gdy pokonał malborskiego bramkarza na kwadrans przed końcem, SMS ZPRP prowadził już 27:21.

W Polskim Cukrze Pomezanii bardzo dobrze grali Mateusz Wiak, Maciej Dawidowski i Szymon Nowaliński. Dzięki nim w końcówce malborska drużyna zmniejszyła stratę do jednego trafienia. Ostatecznie jednak SMS ZPRP nie wypuścił prowadzenia i wygrał 34:32.

Młodzi zawodnicy trenujący w Gdańsku sprawili więc sporą niespodziankę. - Gądek dał bardzo dobrą zmianę Skucińskiemu. Zagrał z sercem i z polotem. Pomógł zarówno w obronie, jak i w ataku. To praworęczny rozgrywający. Słabiej tym razem spisał się Szymon Sićko, który oddał 10 rzutów i popełnił parę błędów. Z zespołem z Malborka zagraliśmy szybko i to przyniosło sukces - podsumował Jan Prześlakiewicz, trener SMS-u ZPRP.

SMS ZPRP Gdańsk - Polski Cukier Pomezania Malbork 34:32 (17:17)

SMS ZPRP: Kozłowski, Wenta - Moryto 9, Gądek 6, Jarosiewicz 5, Sićko 4, Orpik 3, Mauer 3, Marszałek 2, Ziółkowski 1, Salacz 1 oraz Skuciński, Harasymek, Zarzycki