Turniej w Nowej Karczmie: Drugie zwycięstwo Energi AZS, pierwsza wygrana Vistalu

Zakończył się już pierwszy dzień Turnieju o Puchar Prezes UKS-u PCM Kościerzyna. W drugich sobotnich meczach wygrywały Vistal Gdynia i Energa AZS Koszalin.

Michał Gałęzewski

W porannej sesji lepsze okazały się zespoły z Gdańska i z Koszalina. Dwie przegrane drużyny zmierzyły się w trzecim spotkaniu. W zespole UKS-u PCM Kościerzyna znakomicie grała Justyna Belter, która rzuciła aż 12 bramek. W Vistalu rzucały jednak wszystkie zawodniczki, w tym juniorki i ostatecznie gdynianki wygrały 38:33.

W meczu AZS-u Łączpol AWFiS z Energą AZS do przerwy utrzymywał się wyrównany wynik. W drugiej połowie lepiej grały jednak koszalinianki, w barwach których brylowała Hanna Sądej, która aż dziewięć razy pokonała bramkarki z Gdańska. Ostatecznie Energa AZS wygrała 34:30.

UKS PCM Kościerzyna - Vistal Gdynia 33:38

UKS PCM: Brzezińska, Liskowska - Belter 12, Wójcik 7, Ziółkowska 4, Bunikowska 3, Białek 3, Borysławska 2, Żukowska 1, Jakubowska 1

Vistal: Kordowiecka, Szwonka, Kamińska - Kozłowska 7, Łabuda 6, Janiszewska 4, Galińska 4, Matieli 4, Tasić 3, Malankowska 2, Stanulewicz 2, Granicka 2, Śliwińska 2, Gutkowska 1, Dorsz 1 oraz Błaszkowska.

AZS Łączpol AWFiS Gdańsk - Energa AZS Koszalin 30:34

AZS Łączpol AWFiS: Dobrowolska, Kajumowa, Sielska - Dąbrowska 7, Pasternak 5, Tomczyk 4, Ciura 3, Klonowska 2, Kwiatkowska 2, Neitsch 2, Lipska 2, Wilamowska 2, Skonieczna 1 oraz Kalska, Pesel.

Energa AZS: Kowalczyk, Wiercioch - Sądej 9, Trawczyńska 6, Roszak 5, Stasiak 5, Michałów 2, Chmiel 2, Błaszczyk 2, Nowicka 2, Budnicka 1 oraz Domaros.