PP: Vistal - Olimpia-Beskid: Kontrolowany awans obrończyń tytułu

Szczypiornistki Vistalu Gdynia nie miały większych problemów podczas rewanżowego meczu 1/4 PGNiG Pucharu Polski. Kontrolowały sytuację na boisku i ostatecznie pokonały Olimpię-Beskid Nowy Sącz 41:26.

Michał Gałęzewski
WP SportoweFakty / Michał Domnik

Spotkanie w Gdyni rozpoczęło się z piętnastominutowym poślizgiem, gdyż zawodniczki z Nowego Sącza przyjechały do hali kilka minut przed planowanym rozpoczęciem meczu. Do tego ekipa, która musiała nadrobić dziesięciobramkową stratę z pierwszego starcia w swojej hali zagrała z krótszą ławką.

Od początku spotkanie było jednak wyrównane. W zespole gości bardzo dobrze grały Agnieszka Leśniak i Marlena Lesik. Po rzucie tej drugiej, w 17. minucie był remis 7:7. Chwilę później Vistal, u którego wynik mocno ratowała egzekutorka karnych Monika Kobylińska zaczął budować swoją przewagę.

Sygnał do ataków dała Aleksandra Zych, która tuż po wejściu na boisko pokonała Aleksandrę Sach trzy razy w ciągu dwóch minut. Inne zawodniczki znad morza bardzo szybko poszły śladami Zych i zaczęły bombardować nowosądecką bramkę. Ostatecznie pierwsza połowa zakończyła się rezultatem 17:11 po tym, jak Katarzyna Janiszewska popisała się znakomitą akcją na kilka sekund przed końcem.

Od początku drugiej połowy gdynianki narzuciły niesamowite tempo. Brylowała w tym Aneta Łabuda, która weszła na boisko po zmianie stron. W 40. minucie miała na swoim koncie już pięć bramek, a jej zespół prowadził 26:14. Chwilę później, gdy trafiła Aleksandra Zych, na tablicy wyników widniał już rezultat 28:14.

Paweł Tetelewski pod koniec meczu dał pograć wszystkim zawodniczkom, w tym zazwyczaj trzeciej bramkarce - Irenie Szwonce, która odwdzięczyła się obroną karnego i kilkoma udanymi interwencjami z gry. Do samego końca utrzymywało się bezpieczne prowadzenie gospodyń które pod koniec włączyły jeszcze piąty bieg. Vistal pewnie awansował do Final Four Pucharu Polski. Teraz czeka je większe wyzwanie - starcie z Metraco Zagłębiem w ramach I rundy play-offów PGNiG Superligi.