Bauhaus Liga ASOBAL: Spacerek Barcelony w Cuence, Syprzak nie grał

FC Barcelona Lassa odniosła w środę 83. kolejne zwycięstwo w rozgrywkach Bauhaus Ligi ASOBAL. Podopieczni Xaviera Pascuala pokonali na wyjeździe walczącą o utrzymanie drużynę GlobalCaja Cuenca Encantada 42:23. Kamil Syprzak nie grał.

Polski obrotowy nie był jednak jedynym zawodnikiem, który nie znalazł się w meczowym składzie mistrzów Hiszpanii. Oprócz Syprzak w Cuence nie wystąpili Marko Kopljar oraz Carlos Ruesga. Trener Xavier Pascual miał do dyspozycji 14 graczy.

Środowy triumf Barcelony nie różnił się niczym szczególnym od poprzednich pewnych ligowych zwycięstw. Cuenca tylko przez pierwsze 10 minut w miarę dotrzymywała rywalom kroku (4:6), na przerwę zeszła już jednak z bagażem ośmiu goli (11:19). W drugiej połowie FCB rozbiła rywali.

Drużynę z Katalonii do zwycięstwa poprowadził kwartet rozgrywających - Filip Jicha i Kirył Łazarow rzucili po sześć bramek, Wael Jallouz zanotował pięć bramek, a Raul Entrerrios dołożył cztery trafienia. Oprócz nich z dobrej strony pokazali się też Gudjon Valur Sigurdsson, Victor Tomas oraz Gonzalo Perez de Vargas (10/21 - 47,6 procent skuteczności).

Przed spotkaniem zawodnicy obu drużyn oddali hołd zmarłemu 24 marca Johanowi Cruyffowi. Szczypiorniści Barcelony wystąpili natomiast w specjalnych strojach, z czarnymi żałobnymi pasami.

W ligowej tabeli drużyna Syprzaka ma już dziewięć punktów przewagi nad drugim w stawce Naturhouse La Rioja.   22. kolejka Bauhaus Ligi ASOBAL:

GlobalCaja Cuenca Encantada - FC Barcelona Lassa 23:42 (11:19)

Najwięcej bramek: dla GlocalCaja - Vladimir Zejak 7, Rafael Lopez 5; dla Barcelony - Filip Jicha, Kirył Łazarow - po 6, Wael Jallouz, Victor Tomas - po 5, Raul Entrerrios, Gudjon Valur Sigurdsson - po 4.