Wielki triumf Vistalu, Pogoń zdemolowała beniaminka - podsumowanie weekendowych meczów PGNiG Superligi Kobiet

W weekend poznaliśmy trzech z czterech półfinalistów Superligi Kobiet. Awans w wielkim stylu wywalczyły Vistal Gdynia, MKS Selgros Lublin i Pogoń Baltica Szczecin.

Łukasz Wojtczak

Największą niespodzianką okazał się pojedynek w Lubinie, gdzie Metraco Zagłębie miało do odrobienia trzy bramki różnicy. Szczypiornistki z Trójmiasta sprawiły jednak gospodyniom prawdziwego psikusa, zagrały świetne zawody i przebojem awansowały do półfinału. - Próbowałam różnych wariantów w obronie i personalnych. Była walka, ale niestety niepodparta wynikiem. Odpadliśmy z rywalizacji o medal - powiedziała po meczu rozczarowana trener Bożena Karkut.

Niewielkie straty z pierwszego pojedynku udało się za to odrobić Pogoni Baltica Szczecin. Granatowo-bordowe rozbiły we własnej hali gdańskiego beniaminka i potwierdziły swoje mistrzowskie aspiracje. Lekko, łatwo i przyjemnie poradziły sobie także broniące złotych medali szczypiornistki MKS-u Selgros Lublin. Ekipa Sabiny Włodek odprawiła z kwitkiem Piotrcovię Piotrków Trybunalski.

Pewne pozostania w elicie są już Góralki z Nowego Sącza. Olimpia-Beskid w swoim drugim meczu fazy play-out pokonała UKS PCM Kościerzynę. Spotkanie Start Elbląg - Energa AZS Koszalin, które wyłoni ostatniego półfinalistę, rozegrane zostanie 17 kwietnia, z kolei mecz Ruchu Chorzów z KPR-em Jelenia Góra odbędzie się dzień wcześniej.

Sędziowskie kontrowersje: Dariusz Męczykowski

- Od 55. minuty sędziowie gwizdnęli cztery karne dla Olimpii, a to chyba mówi samo za siebie. Nie chcę z nimi dyskutować, ale w dwóch przypadkach na pewno nie należało ich dyktować. Olimpia grała brutalniej, a w karnych było 9 do 3. Pytam się jak to jest możliwe? - powiedział trener kościerskiego beniaminka, który do pracy arbitrów miał sporo pretensji. Jego zespół przegrał w Nowym Sączu 23:26.

Bolesna porażka: Metraco Zagłębie Lubin

Kto by się spodziewał, że rewanżowe spotkanie pomiędzy Metraco Zagłębiem Lubin a Vistalem Gdynia będzie miało tak jednostronny przebieg. Miedziowe zawiodły oczekiwania kibiców, ale przede wszystkim same siebie. Ich ambicje sięgały bowiem znacznie wyżej. Trudno więc dziwić się łzom, które pojawiły się w oczach trener Bożeny Karkut. - Wydawało się, że po wyrównanym meczu w Trójmieście u siebie podejmiemy temat. Mam wrażenie, że od pierwszych minut najsłabiej zagrały zawodniczki doświadczone. Wiadomo, mam trochę do nich żal, bo potrafią więcej. Nie ma medalu, ale może trzeba powiedzieć sobie, że stawiamy zbyt wysokie cele? - powiedział opiekunka lubinianek.
W pierwszej połowie meczu w Lubinie Monika Kobylińska zdobyła... 9 bramek! W pierwszej połowie meczu w Lubinie Monika Kobylińska zdobyła... 9 bramek!