Orlen Wisła II - Mueller MKS: Beniaminkowie walczyli do ostatnich chwil

Zgodnie z oczekiwaniami, Orlen Wisła II Płock pokonała Mueller MKS Grudziądz w meczu grupy A I ligi. Wygrana ta nie była jednak łatwa. Młodzi płocczanie do końca musieli walczyć o punkty.

Michał Gałęzewski
WP SportoweFakty / Szymon Łabiński

Drużyny z Płocka i z Grudziądza musiały zagrać zaległy mecz 21. kolejki. Zdecydowanymi faworytami byli gospodarze, którzy dotąd uzbierali 17 punktów, przy zaledwie trzech zdobytych przez grudziądzan. Już pierwsze minuty pokazały jednak, że gospodarzom nie będzie łatwo. Po dwóch bramkach z rzędu rzuconych przez Keliana Janikowskiego, w 10. minucie Mueller MKS-u.

Później zaczęło się mozolne odrabianie strat przez gospodarzy. W końcu im się to udało na siedem minut przed przerwą po tym, jak na listę strzelców wpisał się skuteczny tego dnia Wiktor Bronowski. Gdy jednak ktoś myślał, że będzie lekko, łatwo i przyjemnie - był w błędzie.

W zespole prowadzonym przez Sylwestra Ziółkowskiego i Jarosława Knopika nastąpiło kolejne poruszenie. Skuteczny był Arkadiusz Ossowski i chwilę przed syreną goście znów wyszli na prowadzenie. Płocczan uratował Bartosz Wojdak. Po zmianie stron więcej powodów do radości mieli już gospodarze.

Orlen Wisła II bardzo dobrze weszła w mecz. Gdy trafił Filip Koper, drużyna prowadzona przez duet trenerski Robert Jankowski - Bogdan Janiszewski wyszła na prowadzenie 18:15 - najwyższe w całym meczu. Tym razem za pogoń wzięli się grudziądzanie i dopięli swego na szesnaście minut przed końcowym gwizdkiem, gdy trafił Przemysław Mrozowicz.

Do ostatnich minut trwała walka o zwycięstwo. Orlen Wisła II Płock wyszła na dwubramkowe prowadzenie, jednak w ciągu ostatnich trzech minut to Mueller MKS rzucił dwie bramki. Grudziądzanom zabrakło czasu na odrobienie straty i dwa punkty wywalczyły rezerwy wicemistrza kraju.

Orlen Wisła II Płock - Mueller MKS Grudziądz 29:28 (14:14)

Orlen Wisła II: Wiśniewski, Rybicki - Wojdak 8, Bronowski 6, Moryń 3, Goliszewski 2, Lemaniak 2, Miedzński 1, Koper 1, Zaremba 1 oraz Starzyński, Brzeziński, Rupp, Turkowski, Janiszewski, Graczyk.