Bauhaus Liga ASOBAL: Kamil Syprzak nie zwalnia tempa

Kolejny dobry występ w barwach FC Barcelona Lassa zaliczył Kamil Syprzak. Reprezentant Polski dwukrotnie wpisał się na listę strzelców w wygranym 33:18 spotkaniu z BM. Benidorm.

Marcin Górczyński
Kamil Syprzak (po lewej) East News / Na zdjęciu: Kamil Syprzak (po lewej)

Katalończycy kroczą w tym sezonie od zwycięstwa do zwycięstwa i nie zapowiada się, by ligowi rywale odebrali im punkty. Zespół Kamila Syprzaka niczym walec rozjeżdża kolejnych przeciwników. Nie inaczej było w rywalizacji z BM. Benidorm.

Trener Xavier Pascual w porównaniu do poprzedniego spotkania nieco przemeblował skład. Kamil Syprzak usiadł na ławce, a miejsce na kole zajął reprezentant Francji, Cedric Sorhaindo. Po pierwszych minutach wszystko wydawało się jasne - Wael Jallouz bombardował bramkę BM. Benidorm, z kolei ze swoich obowiązków w bramce wywiązywał się Danijel Sarić. Wystarczyło 20 minut, by Duma Katalonii wyszła na sześciobramkowe prowadzenie (10:4).

Barcelonie przytrafił się słabszy moment, kiedy to rywale zmniejszyli stratę do trzech trafień. Od wyniku 18:15 na parkiecie istnieli jednak tylko Katalończycy. Wówczas rozstrzelali się skrzydłowi na czele z Eduardo Gurbindo. Przy prowadzeniu 28:18 stało się jasne, że kolejne punkty powędrują na konto drużyny Kamila Syprzaka. Polak po raz kolejny może być zadowolony ze swojego występu, bowiem dwa razy umieścił piłkę w siatce i wywalczył rzut karny.

Mistrzowie Hiszpanii pewnie zmierzają po laur w lidze. Z dorobkiem 50 punktów zdecydowanie wyprzedzają drugi w tabeli Naturhouse La Rioja.