Piotrkowianin - MOSiR Bochnia: Planowa wygrana lidera

Pewnym zwycięstwem lidera I ligi (grupa B) zakończyło się spotkanie 22. kolejki. Piotrkowianin pokonał ostatni w tabeli zespół MOSiR Bochnia 31:18 (15:9).

Michał Ostafijczuk

Ambitnie walczący goście w 18. minucie remisowali w Piotrkowie 7:7, ale końcówka pierwszej połowy zdecydowanie należała do gospodarzy. Już do przerwy piotrkowski zespół prowadził różnicą sześciu bramek - 15:9, aby wygrać ostatecznie 31:18.

Najwięcej goli dla lidera tradycyjnie rzucił Piotr Swat, który pokonał bramkarzy rywali siedmiokrotnie. Na boisku nie pojawił się nawet przez chwilę Szymon Woynowski. Doświadczony rozgrywający doznał niegroźnego urazu kolana, a trener Rafał Przybylski nie chciał ryzykować możliwości pogłębienia się kontuzji. Nie grali w piotrkowskiej drużynie również: Filip Surosz i Karol Cichocki. Po przerwie spowodowanej kontuzją pojawił się za to Krystian Wędrak, który rzucił dwa gole.

- Ten mecz musiał się odbyć. Nie jestem zadowolony do końca z postawy swojej drużyny, do 20. minuty mocno się męczyliśmy z ambitnym rywalem. Czekają nas teraz trudne pojedynki. Za tydzień jedziemy do Tarnowa i musimy tam wygrać. Zdajemy sobie sprawę z tego, że cel jest blisko, ale trzeba jeszcze walczyć - powiedział szkoleniowiec Piotrkowianina.

Piotrkowianin - MOSiR Bochnia 31:18 (15:9)