Wybrzeże - SMS ZPRP: Dominacja gospodarzy

Wybrzeże Gdańsk nie miało najmniejszych problemów z pokonaniem SMS-u ZPRP Gdańsk. Podopieczni Damiana Wleklaka i Marcina Lijewskiego w zaległym meczu grupy A I ligi mężczyzn wygrali 31:23

Michał Gałęzewski

Niedoświadczeni zawodnicy SMS-u ZPRP Gdansk tylko na początku spotkania potrafili zagrozić Wybrzeżu Gdańsk. Największą bronią zespołu Jana Prześlakiewicza był Szymon Sićko. To po jego rzucie w 9. minucie goście z hali przy ulicy Kołobrzeskiej prowadzili 3:2. Od tego czasu na boisku istniało już praktycznie tylko Wybrzeże.

Znakomicie zarówno z karnych, jak i podczas kontrataków grał Piotr Papaj. Gdy przez całe boisko znakomicie podał piłkę Artur Chmieliński, po rzucie lewoskrzydłowego w 14. minucie było już 7:4. W tym momencie trener SMS-u poprosił o czas.

To jednak nie pomogło SMS-owi, który na domiar złego zaczął łapać kary. Wybrzeże rzuciło pięć bramek z rzędu i Patryk Skrzypczak mijając obrońców z gdańskiego liceum na siedem minut przed przerwą trafił na 14:6. Gospodarze kontrolowali sytuację na boisku i wygrali I połowę 16:8.

Od początku drugiej połowy licealiści zaczęli odrabiać straty. Dużo problemów obronie Wybrzeża sprawiał Paweł Salacz i po jego rzucie goście zmniejszyli stratę do sześciu trafień. W końcu jednak bardziej doświadczeni zawodnicy, którzy jeszcze w ubiegłym sezonie grali w PGNiG Superlidze zaczęli grać swoje.

Podobnie jak w poprzednim meczu dobrze na rozegraniu grał Adrian Kondratiuk, który nie tylko popisywał się świetnymi rzutami, ale również potrafił znajdować Łukasza Rogulskiego. Kołowy gdańskiego Wybrzeża na 17 minut przed końcem trafił na 26:15. Co ciekawe w zespole SMS-u grało dwóch zawodników Wybrzeża. Krzysztof Komarzewski i Krzysztof Gądek nie mieli jednak taryfy ulgowej ze strony wtorkowych rywali.

W końcówce SMS ZPRP Gdańsk zdołał trochę podgonić wynik, jednak o odrobieniu straty nie było mowy. Wybrzeże, w którym w końcówce grało wielu niedoświadczonych zawodników ostatecznie zwyciężyło 31:23 i wciąż zajmuje trzecie miejsce w ligowej tabeli.

Wybrzeże Gdańsk - SMS ZPRP Gdańsk 31:23 (16:8)

Wybrzeże: Chmieliński, Plaszczak, Sokołowski - Papaj 7, Prymlewicz 6, Kondratiuk 5, Rogulski 5, Bednarek 4, Skrzypczak 2, Dworaczek 2, Sulej, Ćwikliński, Abram, Reseman, Niedziółka.