KPR RC - Zagłębie: Zespół z Legionowa zagra o piąte miejsce w mistrzostwach Polski

W drugim spotkaniu półfinałowym o miejsca 5-8 w PGNiG Superlidze Mężczyzn, KPR RC Legionowo zremisował z Zagłębiem Lubin.

Tomasz Rosiński
Mikołaj Krekora WP SportoweFakty / Tomasz Fąfara / Na zdjęciu: Mikołaj Krekora

W pierwszym pojedynku obydwu drużyn zespół z Legionowa wypracował sobie na wyjeździe sześciobramkową zaliczkę, co udało mu się obronić w rewanżu i awansować do kolejnego etapu zmagań o piątą lokatę w mistrzostwach Polski.

Sobotnie spotkanie od początku było bardzo wyrównane, a żadnemu z zespołów nie udawało się odskoczyć na bezpieczny dystans (3:3 w 10. minucie).

Trudny do zatrzymania dla rywali był Kamil Ciok, który starał się brać ciężar gry na swoje barki w szeregach gospodarzy. Ostatecznie pierwsza połowa zakończyła się remisem 10:10.

Po zmianie stron obraz gry nie uległ zmianie i wciąż trwała wymiana ciosów - gol za gol (17:17 w 45. minucie). Taki stan rzeczy utrzymał się do samego finiszu, w związku z czym po sześćdziesięciu minutach na tablicy świetlnej widniał wynik 22:22, który premiował podopiecznych Roberta Lisa.

KPR RC Legionowo - Zagłębie Lubin 22:22 (10:10)

KPR RC Legionowo: Stojković, Malanowski - Ciok 7, Ignasiak, Bożek, Prątnicki 3, Mochocki 1, Kowalik 1, Titow 4, Brinovec 2, Gawęcki 4, Twardo.