UKS PCM - KPR Ruch: Wielkie przełamanie beniaminka

UKS PCM Kościerzyna sprawił sporą niespodziankę. Zawodniczki z Kaszub, które miały serię 15 oficjalnych meczów bez zwycięstwa, rozgromiły KPR Ruch Chorzów aż 36:16!

Michał Gałęzewski

Można stwierdzić, że był to najlepszy występ kościerskich szczypiornistek w historii. Absolutny beniaminek PGNiG Superligi czekał na zwycięstwo od 14 listopada. Gdy już UKS PCM był skazywany na spadek, szczypiornistki z Kaszub zagrały mecz życia.

Sam początek wyglądał optymistycznie w wykonaniu drużyny z Kościerzyny. Gdy w 4. minucie trafiła Martyna Borysławska gospodynie prowadziły 3:0. Później jednak zaczęły dominować zawodniczki z Górnego Śląska. W końcu gdy w 12. minucie trafiła z karnego Oktawia Płomińska, Ruch wyszedł na prowadzenie 5:4. Nic nie wskazywało scenariusza, który spełnił się w Kościerzynie.

Do końca pierwszej połowy zawodniczki gości pokonały Dominikę Brzezińską zaledwie trzy razy! Bramkarka z Kościerzyny wprost zamurowała bramkę, a dzięki kontrom i skutecznej grze zawodniczek z pola - w szczególności Adrianny Górnej i Martyny Żukowskiej - drużyna Dariusza Męczykowskiego wygrała pierwszą połowę 15:8.

Co prawda dwie pierwsze bramki po zmianie stron rzuciły chorzowianki, jednak dalej kościerski sen trwał. od stanu 15:10 UKS PCM zaliczył serię 14:2! Wynik 29:12 mógł robić ogromne wrażenie. Jak się jednak okazało nie było to wszystko, na co tego dnia było stać UKS PCM.

W samej końcówce zrezygnowane chorzowianki nie potrafiły się już zmobilizować i gdy minutę przed końcem trafiła Borysławska, zespół z Kościerzyny prowadził już różnicą 21 bramek. Ostatecznie spotkanie zakończyło się rezultatem 36:16.

UKS PCM Kościerzyna - KPR Ruch Chorzów 36:16 (15:8)

UKS PCM: Brzezińska, Liskowska - Górna 9, Borysławska 9, Mokrzka 5, Żukowska 4, Bunikowska 4, Wójcik 2, Białek 1, Ziółkowska 1, Belter 1 oraz Jakubowska, Sus.