Korona Handball - KPR Kobierzyce: Kielczanki powstrzymały faworyta

Korona Handball Kielce w wielkim stylu pokonała KPR Kobierzyce w meczu I ligi kobiet. Drużyna prowadzona przez Tomasza Popowicza prowadziła już różnicą dziesięciu bramek, by ostatecznie wygrać 24:18.

Michał Gałęzewski

Korona Handball ma już małe szanse na awans do PGNiG Superligi. KPR Kobierzyce miał natomiast przed sobotą jeden rozegrany mecz mniej i tyle samo punktów co SPR Olkusz. Wydawało się, że zawodniczki z Dolnego Śląska są na dobrej drodze do awansu. W ciągu pierwszych 21 minut nie było jednak widać, że to przyjezdne są w tych rozgrywkach tak mocne.

Bramkę kieleckiego klubu zamurowała Małgorzata Hibner, która skapitulowała od początku tylko raz - z karnego. W pozostałych momentach ona oraz obrona Korony Handball górowały nad KPR-em. W ataku brylowała Marta Rosińska, a gdy trafiła Agnieszka Małecka, prowadzenie zespołu z Kielc wynosiło już 9:1!

Przed przerwą kobierzyczanki zdołały się odblokować, jednak i tak nie miały zbyt wiele do powiedzenia przy dobrze spisujących się gospodyniach. Pierwsza połowa zakończyła się rezultatem 13:5. Po zmianie stron po trafieniach Kingi Jakubowskiej i Beaty Skalskiej strata KPR-u zmniejszyła się do sześciu bramek.

Zawodniczki z Kielc były jednak tego dnia nie do pokonania. Gdy na 11 minut przed końcem trafiła Kornelia Czubaj, Korona Handball prowadziła już 21:11. W końcówce spotkania KPR zdołał zmniejszyć stratę do pięciu bramek, ale niezagrożone dwa punkty zostały w Kielcach.

- Dziewczyny od samego początku były bardzo skoncentrowane i w ataku i w obronie. Praktycznie przez całą pierwszą część meczu nie popełniły błędów dzięki czemu objęliśmy wysokie prowadzenie. Świetnie w bramce spisywała się też Gosia Hibner. Teraz trzeba tak samo przygotować się do dwóch ostatnich kolejek - skomentował Tomasz Popowicz, trener zwycięskiej ekipy.

Korona Handball Kielce - KPR Kobierzyce 24:18 (13:5)

Korona Handball: Hibner - Rosińska 8, Kędzior 4, Nowak 4, Mochocka 3, Czubaj 3, Więckowska 1, Małecka 1 oraz Szkurłat, Zimnicka, Gliwińska, Rozmus, Skowrońska.