Zagłębie - Piotrcovia: Miedziowe kończą sezon na ósmym miejscu

W piątek odbył się rewanż między Metraco Zagłębiem Lubin i Piotrcovią Piotrków Trybunalski. Choć Miedziowe zwyciężyły 30:20, sezon na siódmej lokacie zakończyły podopieczne Michała Pastuszko.

Małgorzata Boluk
WP SportoweFakty / Anna Dembińska

- Na pewno motywacja nie jest łatwa i trzeba sobie jasno powiedzieć, że w tym momencie to trudna sytuacja dla naszej drużyny. Mam jednak nadzieję, że gdzieś tam ambicja sportowa tkwi w dziewczynach - mówiła przed meczem trenerka drużyny z Dolnego Śląska, Bożena Karkut. Aby zająć siódme miejsce na koniec sezonu 2015/2016, lubinianki musiały odrobić aż dwanaście bramek straty z pierwszego meczu.

Zespół Metraco Zagłębia wyszedł na parkiet zmobilizowany i prędko pokazał, że jest w stanie tego dokonać. Dzięki licznym interwencjom Moniki Wąż i szybkim akcjom, ekipa Miedziowych prowadziła w 8. minucie pięć do jednego. Pierwsze skrzypce w drużynie z Dolnego Śląska grała Joanna Obrusiewicz, dla której to był ostatni mecz w miedziowych barwach. Po stronie przyjezdnych grę napędzała Agata Wypych.

Pod dowództwem doświadczonej rozgrywającej Piotrcovia Piotrków Trybunalski jeszcze przed przerwą rzuciła bramkę kontaktową. A niebawem po rozpoczęciu drugiej połowy doprowadziła do remisu po jedenaście. Jak się później okazało, były to dobre złego początki. Gospodynie spotkania zaczęły kontrować każdą nieudaną akcję rywalek i w 39. minucie prowadziły u siebie różnicą ośmiu bramek.

Ostatni kwadrans miał rozstrzygnąć który zespół zakończy sezon na siódmej lokacie. Gdy Zagłębie podwyższyło dystans do dziesięciu "oczek", Daria Opelt zaczęła bronić jak w transie. To właśnie utalentowana bramkarka zatrzymała pościg lubinianek, pokazując po raz kolejny, że warto na nią stawiać.

Metraco Zagłębie Lubin - Piotrcovia Piotrków Trybunalski 30:20 (11:10)

Metraco Zagłębie: Wąż, Chojnacka - Robótka 1, Załęczna 4, Grzyb 3, Obrusiewicz 10, Konofał, Paluch 2, Premović 3, Wiertelak 2, Walczak 1, Jochymek 4, Viktoria Belmas.

Piotrcovia: Opelt, Jurkowska, Sarnecka - Sobińska, Kucharska 4, Szymańska, Kopertowska 2, Wypych 6, Szafnicka 2, Olek, Piecaba, Ivanović, Jałoszewska, Vladislava Belmas 1, Wawrzynowska 1.