Orlen Wisła II - Wybrzeże: gdańszczanie zamurowali bramkę w II połowie

Orlen Wisła II co prawda prowadziła z Wybrzeżem Gdańsk 16:15 w 34. minucie. Od tego czasu płocczanie rzucili już tylko cztery bramki i Wybrzeże wygrało aż 30:21.

Michał Gałęzewski

W tabeli dużo wyżej są bardziej doświadczeni gdańszczanie, jednak wcześniej pogubili kilka punktów na wyjeździe i w słabszej formie Wybrzeża w innych halach swoich szans mogli upatrywać sobie płocczanie. Od początku znakomicie karne wykonywał Adam Zaremba.

Po bramce Daniela Goliszewskiego, w 12. minucie na tablicy wyników widniał rezultat 7:5. Później jednak do głosu doszli szczypiorniści znad morza, którzy po raz pierwszy na prowadzenie wyszli w 15. minucie po rzucie Adriana Kondratiuka. Jeszcze w ostatniej minucie przed przerwą Wybrzeże prowadziło 14:12. Ostatnią bramkę w pierwszej połowie rzucił jednak Jakub Moryń.

Od początku drugiej połowy płocczanie grali bardzo dobrze i gdy trafił Moryń, w 34. minucie Orlen Wisła II wróciła na prowadzenie 16:15. Od tego czasu gospodarze zaczęli się jednak gubić w ataku i wykorzystywali to bezlitośnie szczypiorniści znad morza.

Do końca, więc w ciągu 25 minut dobrze broniący Sebastian Sokołowski przy pomocy twardo wpuścił już tylko pięć bramek. W tym czasie trwał koncert nakręcających się z akcji na akcję gdańszczan. Bardzo szybko po rzucie Michała Bednarka wyszli oni na czterobramkowe prowadzenie.

Płocczan dobił Paweł Ćwikliński, który w ciągu trzech minut trzy razy wykorzystał karne. Do ostatnich minut podopieczni Damiana Wleklaka i Marcina Lijewskiego już tylko powiększali przewagę i ostatecznie zwyciężyli 30:21.

Orlen Wisła II Płock - Wybrzeże Gdańsk 21:30 (13:14)

Orlen Wisła II: Rybicki, Wiśniewski - Zaremba 6, Moryń 4, Wojdak 3, Goliszewski 2, Adamski 1, Turkowski 1, Miedziński 1 oraz Brzeziński, Kujawa, Rupp, Bronowski, Janiszewski.