UKS PCM - Olimpia-Beskid: Zbyt późna pobudka gospodyń

UKS PCM Kościerzyna nie dał rady urwać punktów Olimpii-Beskid Nowy Sącz (24:25) w meczu play-out PGNiG Superligi kobiet. Drużyna z Kaszub w ciągu sześciu ostatnich minut odrobiła pięć bramek. Zabrakło niewiele.

Michał Gałęzewski

Drużyna z Kościerzyny w ostatnim czasie potrafiła pokonać u siebie dwóch rywali z play-outów. Tym razem jednak UKS PCM w hali w Wielkim Klinczu nie wszedł dobrze w mecz. Od początku podopieczne Dariusza Męczykowskiego miały problemy ze zdobywaniem bramek. W 15. minucie po rzucie Dagmary Nocuń drużyna gości prowadziła 6:2.

Później UKS PCM zaczął znajdować drogę do bramki rywala, jednak to nie wystarczyło do tego, by zbliżyć się mocno do Olimpii-Beskid. Po rzucie Adrianny Górnej z karnego, w 20. minucie było 6:9. Kolejne cztery trafienia padły łupem zespołu, który prowadzi Lucyna Zygmunt i wydawało się, że jest już po meczu.

UKS PCM nie miał już nic do stracenia i podziałało to bardzo dobrze na gospodynie. Jeszcze przed przerwą rzuciły one dwie bramki, a w 32. minucie, gdy trafiła kołowa Dorota Jakubowska, było już 10:13. Gdy kościerskie szczypiornistki zbliżyły się na 13:15, wszystko było jeszcze możliwe.

Gdy wydawało się że przewaga nowosądeckiej ekipy jest zagrożona, ponownie do głosu doszły przyjezdne i bardzo szybko wróciły na sześciobramkowe prowadzenie. Jeszcze w 52. minucie po bramce Marleny Lesik było 17:23.

W samej końcówce beniaminek PGNiG Superligi kobiet ponownie się spiął i zaczął w ekspresowym tempie odrabiać stratę. W tym okresie gry brylowała Martyna Borysławska, a gdy na minutę przed końcem trafiła Karolina Mokrzka, było już 23:24! W tym momencie Dominikę Brzezińską pokonała Dagmara Nocuń. Odpowiedziała jeszcze Agnieszka Białek, ale to było za mało i spotkanie zakończyło się wynikiem 24:25.

UKS PCM Kościerzyna - Olimpia-Beskid Nowy Sącz 24:25 (8:13)

UKS PCM: Brzezińska - Górna 8, Borysławska 6, Mokrzka 4, Jakubowska 2, Ziółkowska 2, Białek 1, Wójcik 1 oraz Żukowska, Sus, Bunikowska, Belter.