Bauhaus Liga ASOBAL: Kolejny świetny mecz Syprzaka! Barcelona świętuje mistrzostwo

FC Barcelona Lassa z Kamilem Syprzakiem w składzie rozbiła w środę w meczu 26. kolejki rozgrywek ligi hiszpańskiej ostatnie w tabeli S.D. Teucro 48:25. Polski obrotowy rozegrał świetne zawody, występ kończąc z ośmioma bramkami.

Maciej Wojs
Maciej Wojs
Kamil Syprzak (po lewej) East News / Na zdjęciu: Kamil Syprzak (po lewej)

Syprzak był drugim po Kiryle Łazarowie strzelcem zespołu. Reprezentant Polski był w środowym meczu bezbłędny. 25-latek wykorzystał wszystkie osiem podań od kolegów - sześć raz trafiając z koła i nie myląc się też w dwóch kontratakach.

To kolejny bardzo dobry występ Syprzaka w przeciągu ostatnich dni. W sobotę Polak został wybrany najlepszym zawodnikiem półfinałowego meczu turnieju Final Four Pucharu Hiszpanii. Ogółem wystąpił w 19 meczach Bauhaus Liga ASOBAL i zdobył w nich 62 bramki.

W środę jego drużyna przystąpiła do starcia z ostatnim w stawce Teucro już jako stary-nowy mistrz Hiszpanii. Ekipie Xaviera Pascuala tytuł zapewniła porażka Naturhouse La Rioja z Reale Ademar Leon oraz wcześniejsze wycofanie z rozgrywek BM Aragon. Przed środowym meczem z Teucro Barcelona miała dziewięć punktów przewagi nad Naturhouse, a ekipie z Logrono zostały do rozegrania raptem cztery spotkania.

Środowy mecz był egzekucją Teucro, choć zespół z Pontevedry dzielnie dotrzymywał kroku Barcelonie przez niespełna 25 minut spotkania. W końcówce pierwszej połowy Syprzak i spółka podkręcili jednak tempo i ze stanu 17:14 odskoczyli rywalom na prowadzenie 23:15. Druga połowa to pogrom 25:10.

Wygrana nad Teucro to 24. triumf Barcelony w rozgrywkach Bauhaus Ligi ASOBAL. Kolejne spotkanie mistrzowie Hiszpanii rozegrają w środę 18 maja, a ich przeciwnikiem będzie trzeci w stawce Reale Ademar León.