Polski Cukier Pomezania - Orlen Wisła II: Płocczanie wygrali na koniec sezonu

W meczu ostatniej kolejki grupy A I ligi mężczyzn, Polski Cukier Pomezania Malbork przegrała z Orlen Wisłą II Płock 33:34. W tabeli wyżej na koniec sezonu znaleźli się jednak zawodnicy z Pomorza.

Michał Gałęzewski
WP SportoweFakty / Szymon Łabiński

Obie drużyny o nic już nie walczyły. Przed ostatnią kolejką było jasne, że w tabeli wyżej znajdzie się Polski Cukier Pomezania. Większą chęć na zwycięstwo wykazywali od początku goście. Po tym jak w 6. minucie do bramki Polskiego Cukru Pomezanii trafił Filip Koper, Orlen Wisła II prowadziła już 6:2.

Później co prawda gospodarze z Pomorza zdołali zmniejszyć stratę do dwóch bramek, ale kolejną serię zaliczyli goście. Gdy trafił Adrian Turkowski, Nafciarze powiększyli stratę do pięciu bramek. Tuż przed przerwą zespół Igora Stankiewicza zdołał jednak ją zniwelować i gdy tuż przed gwizdkiem sędziego trafił Michał Gryz, I połowa zakończyła się rezultatem 15:15.

Co prawda od razu po ponownym wybiegnięciu na parkiet, gdy trafił najskuteczniejszy w meczu Marek Boneczko po raz pierwszy na prowadzenie wyszli szczypiorniści z Malborka, jednak po chwili znowu przewagę zaczęli sobie budować gracze rezerw obecnego wicemistrza Polski. Jeszcze w 47. minucie było 22:26.

Później nielicznie zgromadzeni kibice byli świadkami nietypowej końcówki. Polski Cukier Pomezania jeszcze na cztery minuty przed końcem przegrywał 28:30. Później w ciągu trzech minut trzy bramki z rzędu rzucili płocczanie, a w końcówce cztery razy w trakcie 120 sekund trafili gospodarze, z czego trzy razy Boneczko. Ostatecznie jednak było to za mało i dwa punkty pojechały do Płocka.

Polski Cukier Pomezania Malbork - Orlen Wisła II Płock 33:34 (15:15)

Polski Cukier Pomezania: Kądziela, Kochański, Sibiga - Boneczko 11, Dawidowski 5, Nawrocki 4, Wiak 4, Gryz 2, Michałów 2, Nowaliński 2, Dobosz 2, Cielątkowski 1.