Węgry: tytuł dla Veszprem, Piotr Wyszomirski musi zadowolić się srebrem

MVM Veszprem ponownie na mistrzowskim tronie. MOL-Pick Szeged ze świetnie dysponowanym Piotrem Wyszomirskim zremisował z faworytami 26:26 i musi zadowolić się srebrem.

Marcin Górczyński
WP SportoweFakty / Leszek Stępień

O tytule na Węgrzech decydowała rywalizacja między Veszprem a Pick Szeged. W pierwszym boju lepsi okazali się gracze Xaviera Sabate i zespół z Szeged do pełni szczęścia potrzebował dwubramkowego zwycięstwa w spotkaniu 10. kolejki rundy mistrzowskiej.

Gracze z Veszprem czuli się na parkiecie rywala jak u siebie w domu i dominowali od pierwszych minut. Nie dość, że w ataku brylowali liderzy MVM, to jeszcze tyły zabezpieczał Mirko Alilović. Chorwat został jednym z architektów sukcesu Veszprem, co na konferencji prasował podkreślał później trener Xavier Sabate. Potężnie zbudowany bramkarz zastopował Pick i przyjezdni do przerwy prowadzili 16:12.

Juan Carlos Pastor, biorąc pod uwagę słabą dyspozycję Jose Manuela Sierry, dość długo zwlekał ze zmianą w bramce. W drugiej części gry na placu pojawił się Piotr Wyszomirski i o mały włos, a odmieniłby losy meczu. Polak, który po sezonie odchodzi do TBV Lemgo, swoim interwencjami poderwał kolegów do walki. Pick odrobił sześciobramkową stratę, ale na więcej zabrakło czasu i sił. MVM Veszprem po raz 24 został mistrzem Węgier. Dobrą formę przed Final Four Ligi Mistrzów zasygnalizowali przy okazji liderzy mistrzów Węgier, Aron Palmarsson i Momir Ilić.

10. kolejka rundy mistrzowskiej NB I:

MOL-Pick Szeged - MVM Veszprém 26:26 (12:16) Najwięcej bramek: dla Pick - Dean Bombac 7, Zsolt Balogh 5, Jonas Kallman, Szabolc Zubai - po 3, [...], Piotr Wyszomirski; dla Veszprem - Momir Ilić 8, Cristian Ugalde 5, Aron Palmarsson 4.